Pažintinės ir poilsinės kelionės

keliautojų patarimai ir įžvalgos

FejerverkaiKinija pelnytai laikoma fejerverkų gimtine – būtent šioje šalyje dar senovėje atsirado pirmosios pirotechnikos gaminių užuomazgos, kurios vėliau peraugo į savo didybe ir įspūdingumu žavinčius fejerverkų šou. Geri dalykai dažniausiai nelieka nepastebėti, todėl fejerverkų gamybos technologija buvo atvežta ir į Europos šalis, o pirmieji didžiausią susidomėjimą šiais pirotechnikos gaminiais parodė italai ir vokiečiai. Lūkesčiai ir panaudojimo tikslai buvo skirtingi, tačiau nepriklausomai nuo to, didelis susidomėjimas leido geriau pažinti visą gamybos virtuvę ir tuo pačiu ją patobulinti.

Italai pradėjo kurti panašius fejerverkus kaip ir kinai, tačiau stengėsi juos paįvairinti papildomomis šviesomis ir ieškojo naujų formų. Pagrindinis gamybos principas – kuo sudėtingiau, tuo įdomiau – greitai pasiteisino ir Italija greitai pradėjo garsėti kaip pirotechnikos gaminių lyderė, siūlanti kur kas įvairesnę produkciją nei jos pradininkai. Fejerverkai gera kaina ir savo įspūdingumu žavėjo ir vietinius gyventojus, ir atvykusius svečius. Manoma, jog šioje šalyje susidomėjimas fejerverkais kilo dėl žmonių mentaliteto ir įvairių švenčių gausos – linksmai nusiteikę italai nebandė surasti kitų alternatyvų fejerverkams ir juos noriai naudodavo visose įmanomose šventėse ir karnavaluose. Religinė ar dvaro šventė – žiūrovai liktų nusivylę taip ir nesulaukę pagrindinės laukiamos šventės kulminacijos. Pramogų troškimas leido italams gerokai patobulinti pirotechnikos gaminius ir pelnyti garbų vardą fejerverkų istorijos puslapiuose.

Visiškai kitokiems tikslams fejerverkus naudojo vokiečiai, kurie kinų atrastas technologijas nusprendė pritaikyti karo tikslams. Jiems nerūpėjo galimybės danguje surengti įspūdingą reginį ir kurti žmonėms šventę – šios šalies gyventojus labiau domino pagrindinė fejerverkų sudedamoji dalis, kurioje jie įžvelgė išties daug neišnaudotų galimybių. Parako panaudojimas labiausiai sužavėjo vokiečius ir jie daugiausiai dėmesio skyrė cheminiai sudėčiai tobulinti. Tokiais dideliais pasiekimais kaip italai, Vokietijos gyventojų pasigirti negalėjo, tačiau jų indėlis į fejerverkų gamybą taip pat yra jaučiamas iki šių dienų. Laimei, visi karai baigėsi ir fejerverkus buvo galima pradėti naudoti tam, kad jie ir yra skirti – žiūrovų džiuginti ir įspūdingai šventės kulminacijai surengti. Manoma, jog visos baimės lengviausiai įveikiamos su šypsena, todėl tie, kurie dažnai naudoja fejerverkus, turi kur kas trumpesnį savo baimių sąrašą.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *