Pažintinės ir poilsinės kelionės

keliautojų patarimai ir įžvalgos

Namų šildymo technologijos tikrai keičiasi ir jau galima pastebėti kaip jos pasikeitė per pastaruosius dešimtmečius. Visos sritys tobulėja, todėl nieko keisto, kad ir katilai dabar yra daug išmanesni ir veikia daug saugiau bei patikimiau nei anksčiau. Tuo labiau dabar galima džiaugtis ir labai ilgaamžiais pasirinkimais, kurie ne tik ilgai tarnauja, bet ir yra energetiškai labai efektyvūs. Aukštos kokybės dujiniai katilai tikrai bus geras ir patogus sprendimas kiekvienam namui. Bet kaip jį išsirinkti?

Pirmiausia atkreipkite dėmesį į tai kokio dydžio name gyvenate – tai vienas iš svarbiausių dalykų, nes tuomet galima lengviau apsispręsti kokie dujiniai katilai tinka. Visuomet, kai renkami katilai, reikia stebėti jų techninius aprašymus, kuriuose matysite ir galingumą, ir tai kokiems plotams katilas yra tinkamas. Juk savaime suprantama, jog katilai negali būti vienodi įvairiausio dydžio. Netinkamas katilas gali prastai šildyti arba turėti įtakos didelėms šildymo sąskaitomis, kai tuo tarpu tinkamas užtikrins praktiškumą ir jaukumą namuose.

Efektyvumo koeficientas katiluose yra labai svarbus. Kai kurie dujiniai katilai gali būti 94 procentų efektyvumo, kai kurie dar didesni, o kondensaciniai katilai gali pradžiuginti net ir visu šimtu procentų. Tai reiškia, kad kuo didesnis efektyvumas, tuo mažiau dujų yra deginama apšildant tą patį plotą. Efektyvumas suteikia galimybę mokėti mažiau už šildymo sąskaitas.

Dujiniai katilai taip pat turi būti įrengiami savo sritį išmanančio specialisto, todėl reikia atminti, jog reikia pasiruošti biudžetą ir katilo įrengimo kaštams. Tinkamai sumontuoti katilo bet kas tikrai negali, nes sumontavus reikia ir derinimo darbus atlikti bei paleisti dujas. Kad būtų iškart aiškiau kiek pinigų tam gali reikėti skirti, verta pakalbėti su paslaugų tiekėjais, galima pasikonsultuoti ne su vienu – taip sužinosite ir galėsite palyginti kainas. Renkantis būtina įvertinti ir specialistų patirtį. Didelį dujinių katilų pasirinkimą galite rasti čia: https://www.e-aquajazz.lt/. Prieš įsigyjant katilą, būtina su įmone iš kurios jį pirksite pasikalbėti dėl garantijos. Kai kurios teikia, kai kurios ne, taigi, rinkitės geriausias sąlygas – taip bus lengviau atsirinkti iš kur ir kokį katilą rinktis. Jei atrodo, kad garantinis jums nėra svarbus, nuomonė gali pasikeisti katilui sugedus, ypač jei tai nutinka nepraėjus net metams. Geriau užsitikrinti, kad gedimai bus sutvarkomi įmonės, iš kurios ir pirkote katilą. Dujiniai katilai nėra linkę turėti daug bėdų, tačiau tai priklauso nuo jūsų padaryto pasirinkimo, išsirinkto modelio, gamintojo.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *