Poilsis šiltuose kraštuose vidutiniam lietuviui tapo prieinamas jau prieš kelerius metus. Tada atsirado gausybė agentūrų, konkuruojančių tarpusavyje dėl geresnių kelionių organizatorių nuolaidų. Dėl aršios konkurencinės kovos kainos ir dabar yra labai nedidelės, lyginant su tiek pat dienų trunkančiu poilsiu Lietuvoje.
Įsigyti poilsines keliones galima keliais būdais. Norėtųsi pristatyti juos visus ir pasvarstyti, kuris iš jų labiau apsimoka.
1 būdas. Išankstinis pirkimas. Išankstinis kelionių pirkimas prasideda lapkričio-gruodžio mėnesiais, kai turizmo agentūros nori užsitikrinti keliautojų srautus jau po mažiau nei pusmečio. Būtent šiuo metu yra suteikiamos didžiausios nuolaidos, vykdomos dosnios akcijos. Kodėl taip yra? Todėl, kad turizmo agentūroms reikia iš kažko gyventi neaktyviuoju metu, tad rezervacijos mokesčiai ir avansiniai mokėjimai – puikus būdas gauti pinigų už keliones, kurios įvyks tik kitais metais po pusmečio. Yra vienas didelis minusas – reikia tiksliai žinoti, kad išeiti atostogų, nes datos pakeisti nelabai bus įmanoma. Per pusę metų gali nutikti daug kitų dalykų, dėl kurių kelionė gali ir neįvykti, tad yra šiokia tokia rizika.
2 būdas. Paskutinės minutės pasiūlymai. Poilsinės kelionės yra paklausi prekė. Turizmo agentūros rezervuoja tam tikrą vietų skaičių lėktuve, tačiau prieš pat kelionę galima pamatyti, kiek dar vietų liko neparduota. Tos vietos parduodamos, kaip paskutinė minutė. Kainos atžvilgiu tai nėra labai naudinga, nes kelionės kaina būna didesnė, nei perkant iš anksto. Be to vietų skaičius paprastai būna nedidelis, todėl šis būdas labiau tinkamas keliaujant dviese, o ne su šeima ar kompanija.
3 būdas. Savarankiškas organizavimas. Poilsinės kelionės susideda iš trijų paslaugų – skrydis, nuvežimas iki viešbučio ir gyvenimas viešbutyje. Perkant iš kelionių agentūros viskuo pasirūpinama centralizuotai. Organizuojant kelionę patiems šias paslaugas teks užsisakyti irgi patiems. Dėl to gali būti sugaišta nemažai laiko, sugadinta daugiau nervų, o pinigų sutaupoma ne ką daugiau. Priklauso nuo šalies, į kurią skrendama. Jei į tolimas šalis, turizmo agentūros gali pasiūlyti vos ne pigiausią variantą, tačiau artimajame užsienyje poilsiaujant, tikrai galima sutaupyti. Tiesa, pats organizavimas užima laiko, reikalauja tam tikrų žinių, patirties, kurios turi tikrai ne visi keliautojai.
Kuris būdas įsigyti poilsines keliones patogiausias Jums? Reiktų nuspręsti tik pabandžius visus tris variantus. Kol kas asmeniškai geriausias variantas atrodo pirmasis ir trečiasis.