Pažintinės ir poilsinės kelionės

keliautojų patarimai ir įžvalgos

Egiptas – nuostabi šalis Šiaurės Afrikoje. Čia galima pamatyti labai daug, nes Egiptas – vienas iš mūsų civilizacijos lopšių. Lietuviai dar su mediniais lankais ir strėlėmis bėgiojo, o egiptiečiai jau statė sudėtingus statinius, irigacines sistemas, vystė mokslą, mediciną, meną, raštą. Dabar šis kraštas visai kitoks, todėl norėtųsi pasidalinti keliais momentais, kurie nustebino labiausiai.

Egipte vairavimas – katastrofiškas. Kelionės į Egiptą metu teko važiuoti į kelias ekskursijas. Jų metu susipažinome ne tik su įžymiais turistiniais objektais, bet ir su egiptiečių vairavimu. Net ir naktį jie nejungia šviesų. Gal lemputes taupo, tačiau nuolatos pypina vieni kitiems, tad tiksliai žino, kada jiems iš paskos atlekia kitas automobilis ir reikia trauktis. Pypina jie visada ir visiems, net pakeliui einantiems žmonėms. Toks dėmesio rodymas kartais erzina. Egipto keliuose beveik nėra kelio ženklų. Jei pas mus mieste ant vieno stulpo jų stovi po tris, tai ten vieną kelio ženklą pamatysi kas keli kilometrai. Dėl to turistams nerekomenduojama nuomotis automobilio ir patiems važinėti…

Kambarinės – vyrai. Kažkaip esame pripratę, kad viešbučio kambarius tvarko moterys. Jos grašiai pakeičia patalynę, iš rankšluosčių išlanksto įvairių figūrų, jei palieki arbatpinigių. Egipte (bent jau Hurghadoje) kambarius tvarko vyrai. Labai keistas jausmas, kai vyras surenka išmėtytus maudymukus ir liemenukus ir sudeda juos gražiai ant lovos. Tiesa, kartais vyrai-kambarinės pamiršdavo išnešti šiukšles, bet kam nepasitaiko… Gal per mažaiarbatpinigių palikdavome?..

Valanda be vandens. Viešbučiuose tvarka visur yra skirtinga, bet mums kažkodėl pasitaikė gana keista tvarka, ypač ryte. Pusryčiai tęsiasi iki 9 valandos. Baseino barai atsidaro 10. Nuo 9 iki 10 gerti vandens galima tik loungebare prie recepcijos, kuris paprastai veikia 24 valandas per parą. Tiesa, šlapiam išlipus iš baseino ten eiti nereikėtų… Tai iš kur gauti gerti visą valandą, kai lauke 38 laipsniai karščio?

Dar nustebino vietinių gėrimų pavadinimai 🙂 Degtinė „Fineland“, romas „Bacardo Spicial“, tekila „Tequlla“. Tik su viskiu taip ir liko neaišku, kur ten šuo pakastas… Visi garsiausi gėrimų prekių ženklai gaminami vietoje, pilstomi į tos pačios formos litrinius butelius. Tiesa, skonis jų nėra jau toks tikroviškas – užsimerki ir po 6 taurės pasidaro beveik nebesvarbu, kad tai vietiniai gėrimai, o ne importiniai. Svarbu, kad nemokamai.

Kelionės į Egiptą metu pamatėme daug ir įdomių dalykų, bet apie juos – kituose straipsniuose.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *