Pažintinės ir poilsinės kelionės

keliautojų patarimai ir įžvalgos

aliaskos žemėlapisKeliones – puikus būdas praleisti laisvalaikį, pasisemti naujų įspūdžių. Keliaudami galime aplankyti daug tolimų kraštų, pamatyti nepakartojamų gamtos peizažų, sužinoti apie vietos gyventojų papročius ir tradicijas.

Kelionės į Aliaską tarp lietuvių dar mažai populiarios. Retas mūsų gali pasigirti matęs jos laukinės gamtos grožį snieguotą žiemos dieną. O pamatyti tikrai yra ką. Tai vietovė, kurioje daug kalnų, daug laukinių gyvūnų. Visur aplink laukinė gamta, todėl čia yra neprilygstamos galimybės ją stebėti bei fotografuoti. Vandenyno pakrantės pilnos jūrų gyvybės. Kartu tai ir paukščių rojus. Aliaskoje yra aukščiausia šiaurės Amerikos vieta – Makinlio viršūnė. Jos aukštis net 6194 metrai. Čia taip pat yra keturi ilgiausi pasaulio kalnų ledynai. Yra ir ugnikalnių.

Keliauti po Aliaską galima įvairiais būdais. Jeigu pageidaujate patogiai įsitaisyti ir mėgautis kelione, jums puikiai tiks kelionė traukiniu. Jei esate pakankamai drąsus, galite keliauti automobiliu. Yra ir galimybė į tam tikras vietoves nuskristi.

Viena iš lankomiausių Aliaskos vietų – Koledžo fiordo ledynai. Kelionės metu verta aplankyti Ledynų įlanką, kuri yra UNESCO pasaulio paveldas, susipažinti su didinguoju Kenai fiordų nacionaliniu parku. Taip pat galima pasivaikščioti po Aliaskos laukinę gamtą ir pamatyti lokį, briedį ar banginį natūralioje aplinkoje. Aleksandro salyne yra Velso Princo sala, kuri puikiai tinka mėgstantiems nuotykius keliautojams. Šios salos paviršius kalnuotas, krantai išraižyti fiordų.

Jukono ir Klondaiko upių santakos slėnyje įsikūręs Dausono miestelis. Klondaikas – tai ne tik upė, bet ir apie 40000 kvadratinių kilometrų teritorija, į kurią žvelgiant susidaro įspūdis, lyg žiūrėtum filmą, pastatytą pagal Džeko Londono romanus apie aukso ieškotojus. Čia gyveno atsiskyrėlis profesorius Džordžas Hendriksonas, kuris prasitarė kalnuose matęs blizgančio metalo ir atvedė naujuosius pažįstamus prie tikros aukso gyslos. Kilo didžioji aukso karštligė, į šią teritoriją ėmė plūsti aukso ieškotojai iš viso pasaulio, iškilo viešbučiai, restoranai, viešnamiai.

aliaska

Pasirinkti kelionės maršrutą nebus sunku, nes kiekviena Aliaskos vietovė turi kažką neįprasto ir originalaus. Apsistoti galima ir prabangiame viešbutyje, ir rasti paprastų nakvynės su pusryčiais pasiūlymų.

Nors ši kelionė kainuoja nepigiai, kiekvienam verta aplankyti Aliaską. Jei ieškote pigios kelionės, pabandykite pasinaudoti paskutinės minutės pasiūlymais. Kelionė į Aliaską – tai nepakartojami įspūdžiai visam gyvenimui.

 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *