Pažintinės ir poilsinės kelionės

keliautojų patarimai ir įžvalgos

Šiandien kelionės baidarėmis yra vienas populiariausių laisvalaikio praleidimo būdų. Jums tai gerai pažįstamas būda pramogauti? Puiku. Tačiau jeigu dar nesate to išbandę ir baiminatės, jog kelionės baidarėmis reikalauja kažkokių specialių įgūdžių, skubame nuraminti – tai netiesa. Baidarių nuoma yra ta pramoga, kuri suteiks daug nepamirštamų įspūdžių ir taps nuolatine laisvalaikio pramoga. Tad ką reikia žinoti apie baidarių nuomą?

Verslininkai, kurių pagrindinė veiklos sritis – baidarių nuoma, džiūgauja, jog vandens turizmas Lietuvoje tampa vis populiaresnis. Jų  klientai, ieškantys tokių pramogų, tuo tarpu, su kiekviena diena gali rinktis vis įvairesnius pasiūlymus. Vieniems priimtinesnis variantas  –  plaukti mieste tekančia upe. Tuomet galima pasigėrėti tiek miesto architektūra, tiek gamtos grožybėmis. Kitiems smagiau atrasti vis naujus maršrutus, kuo atokesnius gimtos šalies kampelius. Tiek vieni, tiek kiti iškylautojai dažnai į žygį išsiruošia su nakvyne. Norintiems patogios nakvynės, baidarių nuomotojai pasiūlys maršrutą su kaimo sodybomis ar kitais nakvynei patogiais objektais. Ekstremalesnių nuotykių mėgėjai jaukiai įsikurs palapinėse prie laužo kokiame nors atrastame upės pakrantės kampelyje.

Nemažai patirties turintys baidarių nuomos specialistai Jums labai nuosekliai paaiškins, kaip reikia elgtis baidarėje, kad plaukimas būtų ne tik smagus, bet ir saugus. Sėkmingą ir saugią  kelionę užtikrins  papildomo inventoriaus sąrašas:

  •  Liukai. Jie dedami abiejų baidarių galuose ir padeda baidarės erdvę suskirstyti dalimis. Labai patogu, kai išplaukiate ilgesniam laikui ir su savimi pasiimate daugiau daiktų bei maisto;
  •  Vairo sistema. Ji padeda paprasčiau valdyti baidarę;
  •  Liemenės. Kelionėje jausitės saugiau, ypač jei nemokate plaukti;
  •  Prijuostė. Reikalinga, kai norime išvengti drėgmės baidarėje;
  •  Papildomi tvirtinimai. Suteikia galimybę esantiems baidarėje žmonėms susirišti. To dažniausiai prireikia, kai plaukiama su vaikais;
  •  Palapinės, miegmaišiai.

Kitas ne ką mažiau aktualus klausimas – baidarių nuomos kaina. Šios paslaugos kainą stipriai įtakoja tokie veiksniai kaip: sezonas, savaitės dienos ( darbo dienos ar savaitgalis), maršrutas, nuomojamų baidarių skaičius, papildomo inventoriaus (palapinės, miegmaišiai, liemenės)  užsakymas. Beje, baidarių nuomos punktų specialistai pataria tokias keliones planuoti iš anksto.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *