Pažintinės ir poilsinės kelionės

keliautojų patarimai ir įžvalgos

termo aprangaAktyvus sportas reikalauja fizinio pasirengimo, kantrybės, ryžto ir ištvermės. Tiesa, negalima paneigti ir išorinių aplinkos faktorių, tokių kaip palanki aplinka ir kokybiška apranga, svarbos. Kiekvienas sportininkas patvirtins – tinkamai parinkti sporto rūbai užtikrina judesių laisvę, leidžia jaustis patogiai ir padeda siekti geriausių rezultatų. Šiuo atveju didžiausio dėmesio sulaukia kokybiška termo apranga.

Vertindami gana plačią sportinių drabužių pasiūlą, visų pirma turite įvertinti gamybines jų medžiagas. Ypatingai daug klausimų kelia apatinių drabužių, skirtų žiemos sportui, paieška. Šie rūbai turi būti ne tik patogūs ir tvirti, bet ir leidžiantys odai kvėpuoti bei sulaikantys šilumą. Minėtuosius tikslus įgyvendina kokybiška termo apranga. Tiesa, praktika rodo, kad vis dar nemaža dalis sportuojančiųjų renkasi tradicinius medvilnės drabužius. Specialistai primena – minėtasis pasirinkimas ne tik negali užtikrinti maksimalaus komforto, bet, dažnu atveju, gali sukelti alergijas ir pažeisti odą.

Vienas svarbiausių medvilnės trūkumų – drėgmės kaupimas. Ant kūno susidarantis prakaitas ne tik kelia nemalonius pojūčius, bet gali tapti ir peršalimo priežastimi, t. y. drėgnas kūnas stipriai veikiamas vėjo ir kitų išorinių aplinkos veiksnių. Tuo tarpu termo apranga neleidžia kauptis drėgmei ir padeda palaikyti optimalią kūno temperatūrą. Aukštos kokybės drabužiai pritaikyti jautriai ir alergiškai odai, be to, minėtoji apranga nereikalauja sudėtingos priežiūros, išsiskiria ilgaamžiškumu ir tvirtumu.

Daugelis pradedančiųjų sportininkų termo drabužius vertina įtariai dėl sintetinio jų audinio. Vis dar klaidingai manoma, kad sintetika susijusi su prasta kokybe. Specialistai teigia, kad toks požiūris trukdo priimti racionalius sprendimus – šiuo atveju sintetinis pluoštas maloniai priglunda prie kūno, apsaugo nuo prakaitavimo problemų ir leidžia odai kvėpuoti. Deja, to negali užtikrinti jokie natūralaus pluošto apatiniai.

Ieškantiems kokybiškos termo aprangos žiemos sportui, būtina atsižvelgti į drabužių sluoksniavimo sistemos reikalavimus. Jei sportuodami šaltu oru norite jaustis patogiai ir apsisaugoti nuo peršalimo ligų, turite vadovautis trijų sluoksnių sistema. Pirmąjį sluoksnį sudaro termo apatiniai, efektyviai pašalinantys prakaitą, leidžiantys odai kvėpuoti ir palaikantys optimalią kūno temperatūrą. Tinkamai parinkti termo rūbai nevaržo judesių ir užtikrina maksimalų komforto jausmą. Antrąjį sluoksnį sudaro šilti ir patogūs sporto drabužiai, kurie šalina drėgmės perteklių ir maloniai šildo. Trečiojo – viršutinio – sluoksnio paskirtis – apsaugoti sportininką nuo išorinių aplinkos veiksnių, pvz., sniego, lietaus ar vėjo. Be to, trečiasis termo drabužių sluoksnis efektyviai išgarina surinktą drėgmę iš vidaus. Ieškodami patikimų drabužių, visuomet rinkitės idealiai jums tinkančio dydžio aprangą, kadangi per maži drabužiai spaus, o su laisvesne apranga jausitės nepatogiai.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *