Pažintinės ir poilsinės kelionės

keliautojų patarimai ir įžvalgos

auto nuomaAuto nuoma – populiari paslauga, kuria ypač mėgsta naudotis tie, kas daug keliauja. Tačiau prieš išvažiuodami su nuomotu automobiliu, būtinai viską gerai apgalvokite ir apžiūrėkite bei atidžiai perskaitykite nuomos sutartį. Keletas svarbių patarimų, kad netektų nusivilti auto nuoma.

Gavę automobilį, pirmiausia atidžiai jį apžiūrėkite, ar nėra kėbulo įbrėžimų, ar vietoje visi kilimėliai, atsarginis ratas ir pan. Tai ypač svarbu pasidaro tada, kai nuomotą automobilį grąžinate atgal įmonei. Beje, visada nurodykite tikslų laiką, kada automobilį norėsite grąžinti, geriausia, kad liktų 1 valanda atsargai. Tikslus laikas reikalingas tuo atveju, kai automobilį norėsite grąžinti ne darbo valandomis, o jeigu nebūsite iš anksto susitarę, jums gali nepavykti to padaryti, nes niekas nedirbs.

Paprastai automobilis nuomojamas su pilnu degalų baku, tai reiškia, kad grąžinti jį turėsite taip pat pilną. Jeigu automobilį gražinsite neužpildę bako – labai dažnai už pilną baką turėsite sumokėti, nors benzino jame kažkiek ir būtų, o degalų kaina tokiu atveju bus tikrai didesnė nei įprasta rinkos kaina. Pasiimdami automobilį, būtinai patikrinkite, ar tikrai jo degalų bakas pilnas, kad galėtumėte grąžinti tiek degalų, kiek buvote gavę.

Jeigu nuomotu automobiliu rengiatės vykti į kitą šalį, būtinai apie tai praneškite nuomos įmonei. Net jeigu tai ir Europos Sąjungos šalis, nes gali būti nustatyta įvairių sąlygų, kai kurie automobiliai tiesiog negali išvažiuoti iš šalies, tokiu atveju jums tektų aiškintis su policija.

Visi nuomojami automobiliai yra apdrausti. Tačiau draudimo sutartyje dažniausiai būna nustatyta nemaža franšizė, pavyzdžiui, 600–800 eurų. Tai reiškia, kad apgadinus automobilį, jeigu jo remontas kainuos 600 eurų arba mažiau, visas remonto išlaidas turėsite jūs padengti. Jeigu remontas kainuos daugiau kaip 600 eurų, tada jūs mokėsite tik 600, o likusi išlaidų suma teks nuomos įmonei. Būtinai pasidomėkite visu automobilio draudimu, tai gali kainuoti, pavyzdžiui 20 eurų už dieną. Tačiau toks draudimas ypač reikalingas tais atvejais, jeigu jūs daug važinėsite mieste, kur dažniausiai būna kamščiai ir sudėtinga parkuotis, tai yra kai padidėja automobilio apgadinimo tikimybė.

Nuomojantis automobilį, jums gali pasiūlyti kartu išsinuomoti ir navigatorių. Pirmiausia išsiaiškinkite, ar pačiame automobilyje nėra įrengtos navigacinės sistemos, tokiu atveju nereikės papildomai mokėti. Kita vertus, navigatorių ir žemėlapius galite nesunkiai nusistatyti ir savo mobiliajame telefone arba planšetėje.

 

 

 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *