Pažintinės ir poilsinės kelionės

keliautojų patarimai ir įžvalgos

mikroautobusų nuomaKeliauti galima linksmai ir nebrangiai. Tuo puikiausiai gali įsitikinti bet kokia linksmų žmonių kompanija. Norite apsilankyti Lenkijos kurortuose? Ne problema! Gal norite surengti „Baltic tripą“ – kelionę per tris Baltijos šalis? Irgi jokių problemų. Keliaujant iki 1000 kilometrų nuo namų skrydžiai lėktuvu nėra būtini. Pakanka išsinuomoti mikroautobusą, į kurį surinktumėte linksmų žmonių kompaniją, su kuria gera ir malonu keliauti.

Problema – mikroautobusas? Nejuokaukite, mikroautobusų nuoma Lietuvoje puikiausiai išvystyta, tad be vargo išsinuomosite 8-9 vietų mikroautobusiuką, kuriuo galite apkeliauti ne tik kaimynines šalis. Mikroautobusų nuoma 10 ir daugiau dienų kainuoja 150-180 litų parai. Paskaičiuokime. Sakykime, nuomojatės mikroautobusą 11 dienų. Tai kainuoja 1650-1980 litų. Jei važiuojate aštuoniese, tai 210-230 litų nuo kiekvieno žmogaus. Atsiminkite šias sumas planuodami kelionę, nes tai kaina už važiavimą pirmyn-atgal… Mikroautobusų nuoma nėra brangu, kai važiuojate su kompanija, tad liks kita problema – surinkti tuos 8-9 keliautojus.

Čia reiktų duoti pora vertingų patarimų. Važiuojate mikroautobusu, o ne kemperiu, todėl vietos bus nedaug. Pasistenkite susirasti tuos žmones, kurių asmeninės erdvės nevaržytų jūsų buvimas šalia. Kai varžoma asmeninė erdvė gali kilti konfliktai net tarp geriausių draugų, bendraujančių dešimtis metų. Kitas momentas – alkoholis kelionės metu. Lietuvoje, kaip ir kitose Europos Sąjungos šalyse KET draudžia vartoti alkoholinius gėrimus automobilyje. Važiuodami per lankomas šalis pasidomėkite, ką šiuo klausimu sako vietinės KET, kad paskui netektų mokėti baudų už atidarytą alaus butelį salone, dėl kurio vairuotojas tiksliai turės papūsti į policininkų alkotesterį. Alkoholis mikroautobuse taip pat reiškia, kad dažnai teks sustoti nusilengvinti. Kartais teks tai daryti neleistinose vietose, o tai padidina avarijos rizikas. Ką jau kalbėti apie mikroautobuso salono švarą – juk po nuomos teks priduoti tvarkingą automobilį.

Keliaudami mikroautobusu į kaimynines šalis taip pat pasidomėkite, kurie keliai yra mokami. Geriau už juos susimokėti, nes gali kilti rimtų problemų – kam trukdyti kelionę dėl tokių smulkmenų?

Mikroautobusų nuoma su vairuotoju – sprendimas tiems, kurie nesijaučia labai „tvirti“ vairuotojai, galintys važinėti užsienietiškais keliais. Kainuos brangiau, tačiau visi kelionės dalyviai jausis užtikrinčiau ir ramiau, kai mikroautobusą vairuos profesionalas, kuris tai daro kiekvieną dieną.

Mikroautobusu galima važiuoti ir į bernvakarį ar mergvakarį, vykstantį kaimyninėje šalyje. Aplankykite Rygą, Varšuvą ar net Minską ir ten atšvęskite „paskutinę laisvės dieną“. Aišku, čia vėl alkoholiu nevertėtų piktnaudžiauti…

Mikroautobusas – puiki transporto priemonė, nes ją vairuoti gali ir B kategorijos teises turintys vairuotojai. Pasinaudokite puikia proga, išsinuomokite mikroautobusą ir pamatykite kaimynines šalis – jos turi ne mažiau egzotikos, nei Turkija, Ispanija ar Egiptas.

 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *