Pažintinės ir poilsinės kelionės

keliautojų patarimai ir įžvalgos

valiutų skaičiuoklėPastaraisiais dešimtmečiais kelionės traukiniu tapo nepakeičiama turizmo dalimi. Modernios technologijos ir puiki geležinkelių infrastrūktura suteikia išskirtinę galimybę įveikti tūkstančius kilometrų vos per kelias valandas ir patogiai sėdint stebėti miestų panoramas – šio tipo kelionės yra vienas populiariausių, ekologiškiausių ir pigiausių būdų, leidžiančių pažinti pasaulį.

Kelionės traukiniu užtikrina ne tik greitas, bet ir saugias bei patogias keliones. Traukiniai yra viena mažiausiai aplinką teršiančių transporto priemonių, be to, numatytiems maršrutams nekenkia nei prastos oro sąlygos, nei keliuose susidariusios spūstis. Iš tiesų keliaujant traukiniu tereikia pagalvoti apie lankytinas vietas ir valiutą – nepamirškite apskaičiuoti savo išlaidų. Siekdami išvengti ilgų banko eilių, apie pinigų vertės pokyčius sužinokite naudodamiesi internetu – valiutų skaičiuoklė nurodys tikslų pinigų vertės santykį ir padės suplanuoti išlaidas. Beje, internetinė valiutų skaičiuoklė teikia tik oficialią, t. y. Lietuvos banko patvirtiną, informaciją.

Kelionės traukiniu vertinamos ir dėl bendravimo galimybės – čia kur kas lengviau užmegzti naujas pažintis, skaityti knygas ar žiūrėti filmus. Be to, tarptautiniai traukiniai siūlo papietauti restorane ar apsilankyti traukinio bare. Besidomintiems ilgomis kelionėmis, rekomenduojama keliauti naktį, kadangi šiuolaikiniai traukiniai yra modernizuoti tam, kad turistai galėtų patogiai išsimiegoti. Taip sutaupysite pinigų, kuriuos išleistumėte viešbučiui ar nakvynės namams. Beje, daugelyje traukinių veikia oro kondicionieriai, todėl, jei norite išvengti nemalonaus šalčio, pasiimkite antklodę ar mažą miegmaišį. Beje, jei norite pasimėgauti aukščiausia komforto klase, rinkitės kupė – čia gausite patalus bei antklodę, dažniausiai ir nemokamą rytinę kavą ar net pusryčius. Jei nusprendėte pasinaudoti šiuo pasiūlymu, kupė rezervacija pasirūpinkite kaip įmanoma anksčiau. Tiesa, kelionės kupė kainuoja šiek tiek brangiau.

Jei mėgstate keliones traukiniu ir norite sutaupyti, įsigykite „InterRail“ bilietą – tarptautinį traukinio bilietą, kuris keleiviams suteikia visišką pasirinkimo laisvę, t. y. leidžia patiems planuotis kelionės maršrutą. Turėdami šį bilietą galėsite išnaršyti visą Europą ir jums nereikės permokėti už atskiriems maršrutams pritaikytus skirtingus traukinio bilietus. „InterRail“ tarptautinį traukinio bilietą galite įsigyti didžiosiose Lietuvos kelionių agentūrose. Tiesa, bilieto kaina priklauso nuo pasirinkto maršruto ilgio, traukinio klasės bei lankomų šalių. Tai reiškia, kad vienas „InterRail“ bilietas gali kainuoti nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių litų. Šiuo metu pats populiariausias Lietuvos pirkėjų pasirinkimas yra „InterRail Global Pass“ bilietas, suteikiantis galimybę keliauti po visą Europą.

Siekdami išvengti galimų nesklandumų, susiplanuokite savo išlaidas. Nepamirškite, kad nepriklausomai nuo to, ar į kelionę išvykstate kelioms dienoms, ar planuojate atostogauti visą mėnesį, vienaip ar kitaip galite atsidurti papildomų išlaidų pareikalausiančioje situacijoje. Būkite itin atidūs, sėsdami į vietinius traukinius vakarinėje Europoje – šiems dažniausiai reikalinga išankstinė rezervacija. Be to, kaip ir minėjome, vietas būtina rezervuoti, jei norite keliauti naktiniais traukiniais, ypač, jei pageidaujate gauti kušetę ar lovą. Laiku nepranešę apie savo atvykimą galite būti priversti sumokėti visą numatytą bilieto kainą.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *