Pažintinės ir poilsinės kelionės

keliautojų patarimai ir įžvalgos

kelionės draudimasKelionės visada asocijuojasi su neišdildomais įspūdžiais ir puikiomis emocijomis, tačiau nepažįstama aplinka, vietinės virtuvės ypatumai ar pasikeitusios klimato sąlygos malonias atostogų akimirkas gali apkartinti. Žinoma, planuojant kelionę, mažiausiai norisi galvoti apie galimas nelaimes ir grėsmes, tačiau, joms užklupus, medicininė pagalba gali negailestingai papurtyti piniginę. Taigi, šiek tiek pakalbėkime apie kelionių draudimą.

Kur galioja kelionių draudimas?

Kelionių draudimas, įsigytas Lietuvoje, galioja tik už jos teritorijos ribų. Žmogus, keliaujantis į užsienį, gali pasirinkti kelionių draudimo poliso galiojimo teritoriją, pavyzdžiui, Aziją, Baltarusiją ar net visą pasaulį. Žinoma, nuo pasirinkimo priklausys ir draudimo kaina. Draudimas paprastai yra išduodamas vienos kelionės laikotarpiui, tačiau, jei yra poreikis, galima apsidrausti ir ilgesniam laikotarpiui. Kelionės draudimas negalioja karštuosiuose taškuose, kuriuose vyksta karas, politiniai neramumai ar siaučia nenuspėjamos gamtos stichijos. Tad, prieš vykstant į tokią šalį, būtina pasitarti su draudimo brokeriais ir užsienio reikalų ministerijos įgaliotu asmeniu.

Kaip išsirinkti kelionės draudimą?

Draudimo specialistai rekomenduoja turėti visapusišką sveikatos draudimą. Be to, renkantis draudimą, nereiktų aklai pasitikėti kainos kriterijumi. Brangesnis kelionės draudimas ne visada yra geresnis pasirinkimas. kai kuriais atvejais net ir pigus draudimas gali geriau apsaugoti keliautoją. Labai svarbu atsižvelgti į tuos draudimo aspektus, kurie yra svarbūs keliautojui asmeniškai.  Tarkim, jei žmogus serga širdies liga ar turi kitus sveikatos sutrikimus, apie tai būtina informuoti draudimo brokerį. Tuo tarpu, ekstremalaus sporto mėgėjai, pavyzdžiui, snieglentininkai ar slidininkai, turėtų įsitikinti, kas kelionių draudimas draudžia už specifines traumas. Be to, svarbu atminti, kad traumos, patirtos profesionalaus sporto rungtynių metu, dažniausiai yra nekompensuojamos.

Kas lemia kelionės draudimo kainą?

Bendrą kelionės draudimo kainą sudaro keletas elementų:

  1. Šalis, į kurią planuojama vykti;
  2. Kelionės trukmė ir tikslas;
  3. Pasirinktos draudimo sąlygos;
  4. Keliautojo amžius.

Didesni kelionės draudimo įkainiai yra taikomi asmenims, kurie užsiima rizikinga veikla ir senyvo amžiaus keliautojams, kurie negali pasigirti puikia sveikata.  Prieš renkantis kelionės draudimą, rekomenduotina pasikonsultuoti su draudimo brokeriu, kuris, atsižvelgęs į keliautojo poreikius, padės išsirinkti optimaliausią kelionės draudimo variantą.

 

 

 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *