Pažintinės ir poilsinės kelionės

keliautojų patarimai ir įžvalgos

draudimas onlineDabar, kai esame Europos Sąjungos narė, o ne tik šalis, mums atsivėrė keliai į kitas valstybes. Nebereikia ilgai stovėti muitinės postuose ir galime skersai bei išilgai keliauti po visa Europą. Dėl šios priežasties atsirado ne tik autostopų manija, bet ir keliavimas automobiliais. Juk tereikia šiek tiek lėšų, geros kompanijos, techniškai gerai važiuojančio automobilio bei kelionės tikslo ar maršruto — viskas. Susidedi daiktus ir pirmyn į kelionę. Tačiau kaip ir kiekvienoje kelionėje reikia pasirūpinti draudimu. Tai turi būti ne tik automobilio draudimas, bet ir draudimas nuo nelaimingu atsitikimų. Tačiau pirmasis žinoma reikalingesnis, o jeigu pamiršote nusipirkti naują TPVCA draudimą, tuomet draudimas online bus išeitis, nes dabar daugelis draudimo bendrovių teikią paslaugą internetu. Tad dėl tokios svarbios smulkmenos nereikės nutraukti savo kelionės. Bet yra kitų negandų kelyje.

Kaip ir savoje šalyje, taip ir kitoje Europos Sąjungos valstybėje yra taisyklė, jog kaltininko draudimo bendrovė avarijos metu atlygina žalą vairuotojui bei sužeistiesiems, tačiau ir ne ES šalyse žala atlyginama, tačiau suma gali būti ženkliai per maža arba net nepadengti nuostolių. Tačiau yra tik kelios šalys į kurias su automobiliu nepatyrusiam vairuotojui geriau nevažiuoti. Tai Rusija, Baltarusija ir Ukraina. Šiose šalyse žalos atlyginimas yra tiesiog juokingas, o ypač tuomet, kai patenkama į išties rimta avariją. Tada maksimalus žalos atlyginimas gali siekti vos 10 tūkstančių eurų, o kitose šalyse net mažiau. Kaip pavyzdį per daug nežinantiems pateiksime Lietuvos limitą, kuris yra 1 mln. eurų, Belgijos — 100 mln. eurų. Tad Baltarusijoje, Rusijoje ir Ukrainoje geriau avarijos nepadaryti, nes tiesiog išmokama suma nepadengs patirtos žalos.

Bet ką daryti, jeigu reikia į šias šalis keliauti ir nėra kitos išeities? Tuomet kasko draudimas online turėtų padengti daugiau nei su paprastu privalomuoju draudimu. Kasko nors ir apskritai yra brangesnis, tačiau patyrus avariją, kurioje nors iš šių trijų valstybių, būsite užtikrinti, kad draudimas jums išmokės tokią sumą, kokią galėjote gauti ir Lietuvoje. O jeigu pamiršote apsidrausti kasko, tuomet draudimas online taip pat galioja ir draudžiantis šiuo draudimu, tad ir kelyje galėsite jį įsigyti be jokių problemų, tiesiog reikės mobiliajame turėti internetą.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *