Pažintinės ir poilsinės kelionės

keliautojų patarimai ir įžvalgos

Vienas iš svarbiausių dalykų, ką reikia žinoti apie ekspedijavimo paslaugas – tai, kad tai nėra tas pats, kas logistikos paslaugos. Dar vis iki šiol tenka susidurti, kad šios dvi sąvokos ir paslaugos žmonėms reiškia tą patį. Tačiau tiesa yra kiek kitokia, nes tai visiškai skirtingi dalykai.

Ekspedijavimo paslaugas teikiančios įmonės, priešingai, nei logistikos, rūpinasi krovinio gabenimu ir visais iškylančiais klausimais visos krovinio gabenimo kelionės metu. Tuo tarpu logistikos paslauga apima krovinio sandėliavimo, gabenimo kelio ir būdo planavimą, kaip tos prekės pasieks vartotoją. Logistika apima labai platų paslaugų spektrą, nuo prekių paėmimo iki pristatymo: pakavimas, transporto parinkimas, sandėliavimas ir pristatymas galutiniam vartotojui.

Ekspeditoriai yra viena iš viso šio paslaugų spektro grandžių, vykdanti krovinio kelionę. Lydi, tarpininkauja tarp pakrovimo ir iškrovimo darbų, sprendžia klausimus realiuoju laiku, kad krovinys sklandžiai pasiektų tikslą. Į ekspedijavimo paslaugų spektrą įeina transporto parinkimas ir tarpininkavimo tarp užsakovo ir muitinės paslaugos. Taip pat ir dokumentų, tokių, kaip draudimo dokumentai, krovinio gabenimo leidimai, įforminimo organizavimas, eksporto deklaracijos paslaugos.

Ekspeditorius yra tas asmuo, kuris yra atsakingas ne tik už krovinio stebėjimą kelionės metu, tačiau ir komunikaciją tarp vežėjo ir užsakovo. Jis sprendžia visas iškilusias situacijas ir atsako į visus užsakovui kilusius klausimus, susijusius su jo krovinio gabenimu. Ekspeditorius sprendžia klausimus, iškilus nenumatytoms situacijoms, prireikus greitai atlikti muitinės procedūras.

Kiekvienu atveju, kreipiantis į tam tikrą įmonę, būtina aiškiai nurodyti, kokios paslaugos yra reikalingos. Tik taip galima užtikrinti kokybišką komunikaciją tarp užsakovo ir paslaugos teikėjo. Trumpiau tariant, jeigu jums reikalingas specialaus transporto parinkimas, maršruto sudarymas ir dokumentų tvarkymas – jums reikalingos ekspeditoriaus paslaugos. Visus ekspeditorius galite rasti svetainėje lineka.lt.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *