Pažintinės ir poilsinės kelionės

keliautojų patarimai ir įžvalgos

Lietuva - DanijaKelionės… Šis žodis įkvepia, svaigina, skatina svajoti. Pradedama mąstyti apie įvairiausias šalis, vaizduotėje nusikeliama į egzotiškas vietoves. Nesvarbu, ar jau planuojate atostogas, ar tai darysite vėliau, tai nepaprastas dalykas. Net sunku nusakyti tą malonų jaudulį, kai išvykstama su artimaisiais ir fotoaparatu. Lygiai tas pats pasakytina ir apie maršrutą Lietuva – Danija.

Vieniems kelionės yra pomėgis, o kitų žmonių darbo profilis tiesiogiai susijęs su važiavimais ir skrydžiais. Apskritai šioje srityje matomas kontrastas. Kai kurie asmenys yra išmaišę pusę pasaulio, apkeliavę daug valstybių ir atradę nepaprastų objektų. Tačiau yra ir tokių, kurie net Lietuvos kurorte nebuvo. Tačiau vyrauja įdomi tendencija – kartais neaplankoma to, kas už kokio kilometro, bet susiruošiama į tūkstančio kilometrų kelionę. Tikriausiai taip yra dėl paprastų priežasčių. Tai, kas arti, atrodo visada pasiekiama ranka. Na, o lankymasis už jūrų marių reikalauja ne vienos dienos planavimo. Gimsta tikslas, ir įsijaučiama į jo įgyvendinimą. Svarbumą išlaiko ir piniginiai motyvai. Jei kiek nors sutaupoma, nusprendžiama, kad reikia vykti atostogauti. Mat kitu atveju bus imamasi remonto, tada kitais metais atsiras noras jį tęsti ir taip metų metus nepavyks pakeliauti. Beje, remontas tik pavyzdys. Šioje vietoje pavyzdžio vaidmenį puikiai atliktų naujesnio automobilio pirkimas, brangaus televizoriaus įsigijimas ar pan. Žinoma, kai kada pavyksta ir pakeliauti, ir ką nors įsigyti. Jei planuojama išvyka į kitą miestą, tai nelabai turės įtakos naujo automobilio pirkimui. Tačiau jei maršrutas yra Lietuva – Danija, reikalai rimtesni. Tada ne tik planavimo daugiau, bet ir išlaidų.

Išlaidos, išlaidos… Svarbiausia, kad jos atsiperka. Ne, tai ne koks pinigų medis, kur pasodinus eurą išauga trys. Investuojama į save, į savo dvasinį pasaulį. Praplečiamas akiratis, įvairiapusiškai tobulėjama. Jei keliaujama su šeima, stiprinami jos santykiai, praleidžiama daug laiko kartu. Jei sumanomas kitoks kelionės profilis, patiriama nuotykių, susipažįstama su įdomiais žmonėmis. Bet kuriuo atveju atrandama kas nors naujo, įgyjama patirties, pabėgama nuo kasdienio šurmulio ir tradicinių darbų. Tuomet nerūpi nei intensyvus projektas, nei pluoštą reikalavimų pateikiantys viršininkai, nei tai, kad Naglio Šulijos orų prognozė nedvelkė optimizmu. Nors… Orai vis dėlto įtakos turi. Dauguma kelionių planuojamos kruopščiai atsižvelgiant į meteorologų prognozes. Tad planuojant atostogas minėtasis sinoptikas, tikėtina, taps laukiamas jūsų televizoriaus ekrano svečias.

Jei planuojama vykti į kokią Skandinavijos šalį, itin viliojantis pasirinkimas – Lietuva – Danija. Tokią kryptį jau minėjome, tačiau apie tai kalbėti galima šimtus kartų. Kodėl? Ogi todėl, kad ši šalis itin vilioja. Ne tik pilimis ar įspūdinga sostine. Vilioja savo kultūra, taip pat intriguoja ir skatina patiems įsitikinti, kaip viskas vyksta Skandinavijoje, kokie čia įpročiai ir kuo kasdienis ritmas skiriasi nuo mūsiškės aplinkos tonuso.

Apie keliones sunku kalbėti be jausmų. Tai nepaprasta veikla, suteikianti peno kūnui ir sielai. Tai ne tik pasaulio, bet ir kitų žmonių pažinimas. Iš kiekvienos kelionės parsivežama kas nors naujo. Nebūtinai materialių daiktų. Pailsima, prisipildoma optimizmo. O ryšys tarp pakeleivių tampa tvirtesnis.

 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *