Pažintinės ir poilsinės kelionės

keliautojų patarimai ir įžvalgos

Kelionių agentūros šiandien siūlo platų pasirinkimą norintiems atostogauti užsienyje. Skirtinguose internetiniuose puslapiuose kasdien galima pastebėti įvairiausių poilsinių kelionių reklamų su, pamanysit, net lietuviams laisvai įkandamomis kainomis. Pačios populiariausios ir paskutiniu metu lietuvių jau pamiltos keliones į Turkiją ar Egiptą jau kainuoja tik kelis šimtus litų. O „viskas įskaičiuota“ programa vilioja vis daugiau poilsiautojų.

Vieniems deginantis Turkijos saulėje, kita poilsiautojų grupė mieliau renkasi keliones į egzotines šalis. Daugiausia dėmesio susilaukia Rytų šalys, kurios nuo seno garsėja savo kultūra ir tradicijomis. Kiekvienas keliautojas, besirenkantis Japoniją ar Pietų Korėją, tikisi prisiliesti prie visiškai kitos kultūros, pabūti legendų dalimi.

Ieškant egzotinės kelionės, reikia nuspęsti, ką nori pamatyti. Vieni mieliau renkasi ryžių laukus Vietname, kiti žvejų kaimelius Islandijoje. Lietuviai šiandien noriai renkasi poilsines keliones į Indiją. Tai gana brangus, bet šių pinigų vertas malonumas. Kelionės metu galima ne tik aplankyti dižiausius Indijos miestus, bet ir žymųjį Tadž Mahalo mauzoliejų, didžiausią mečetę Džamą Masdžid. Išgirsite rytines indų maldas, o kelionių agentūra pasistengs parodyti ir kasdienį šalies gyvenimą – spalvingas gatves ir didžiulius turgus.

Norintys pasimėgauti rojumi žemėje, dažnai renkasi Tailantą ir Kambodžą. Šios poilsinės kelionės metu ne tik pamatysite Smaragdinio Budos šventyklą, bet ir pasimėgausite didžiuliais balto smėlio paplūdimiais, žydra jūra, maloniais žmonėmis ir jūros gėrybių kokteiliais.

Šiandien agentūros siūlo vis daugiau poilsinių egzotinių kelionių į tokias šalis kaip Malaizija, Maldyvai, Argentina, Peru, Kuba, Afrika. Netgi kelionės į Ameriką, svajonių šalį, priskiriamos pie egzotinių ir yra gana populiarios tarp poilsiautojų.

Renkantis poilsinę kelionę labai svarbu atkreipti dėmesį į siūlomą programą, patikrinti, kas bus įskaičiuota, ir už ką reikės mokėti atskirai. Svarbu susidaryti savo planą vietų, kurias norite aplankyti ir pažiūrėti, ar jūsų norai sutampa su agentūros siūlomu maršrutu. Kartais agentūra siūlo tik kelių dienų poilsį tam tikros šalies sostinėje, o kartais visos savaitės pažintinę kelionę po visą šalį. Be to, renkantis egzotines keliones, visada naudinga įvertinti savo sveikatą, kadangi tokios poilsinės kelionės reikalauja daug jėgų, dažnai prieš išvažiuojant tenka skiepytis.

Šiandien dažnas lietuvis jau renkasi atostogauti svetimoje šalyje, Lietuvių jau išminti takai į Graikiją ir Turkiją tampa didele konkurencija Palangos viešbučiams. Norintiems pakeliauti toliau ir pamatyti egzotiką savo akimis, kelionių agentūros siūlo poilsines egzotines keliones, kurios kainuoja nuo kelių iki keliolikos tūkstančių. Kai kurios agentūros šiandien jau siūlo keliauti išsimokėtinai. Principu „keliauk šiandien, o mokėk rytoj“ daugelis poilsiautojų gauna galimybę pamatyti išsvajotas tolimas vietas neišleisdami visų sukauptų santaupų.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *