Pažintinės ir poilsinės kelionės

keliautojų patarimai ir įžvalgos

Ar jūsų automobilis vibruoja, kai važiuojate? Ratus keičiate savo namų garaže ir nepamenate, kada paskutinį kartą mechanikas apžiūrėjo jūsų padangas? Kaip ir bendra automobilio techninė apžiūra, taip ir ratų suvedimas bei balansavimas yra svarbūs. Netinkama padangų priežiūra gali lemti poreikį keisti visas 4 padangas, o tai brangus malonumas. Todėl ypač prieš kelionę ir kelionės metu reikia ypatingai atkreipti dėmesį į savo keturratį draugą ir kelionės partnerį.

Tolygesnis važiavimas

Varomųjų ratų protektorius susidėvi labiau nei kitų. Todėl kas sezoną keičiant padangas, rekomenduojama pakeisti priekines ir galines padangas vietomis. Keičiant padangas ir jų vietą galite išlaikyti tolygų protektoriaus nusidėvėjimą. Tolygus kiekvienos padangos protektorius užtikrina sklandų ir patogų važiavimą, kas ypač svarbu kelionės metu.

Pirmiausia – saugumas

Kuomet neatliktas ratų suvedimas ir balansavimas, tai gali sukelti įvairių pavojų kelyje. Netinkamai sureguliuotos padangos dažniau sukelia vairo vibraciją. Tinkamai sureguliavus ratus, mažiau reikia nerimauti dėl nesaugaus vairavimo.

Ratų suvedimas taip pat padeda užtikrinti tolygų visų padangų susidėvėjimą. Tai svarbu, nes nelygiuotos padangos linkusios nudilti kažkokioje vietoje, o didelis nudilimas gali lemti padangos sprogimą ar tiesiog greitesnį nusidėvėjimą.

Svarbu pastebėti, jog ratų suvedimas ir balansavimas yra būtinas ne tik pakeitus padangas iš vasarinių į žiemines ar atvirkščiai. Tai reikėtų atlikti jei automobilis pateko į smulkų auto įvykį, jei atsitrenkėte į bordiūrą, įvažiavote į didelę duobę ar pajutote vairo vibravimą.

Degalų naudojimas ir ratų suvedimas

Gal ir sunku patikėti, tačiau padangos ir kuro sąnaudos gali būti susiję veiksniai. Jūsų automobilis dirba sunkiau, kai padangos dyla netolygiai, nes yra neatliktas ratų suvedimas. Kuo intensyviau automobilis dirba, tuo daugiau degalų sudegina. Taigi, kai nėra subalansuoti ir suvesti ratai, padangos pradeda netolygiai dėvėtis, taigi tokiu atveju daugiau pinigų sumokėsite už kurą.

Tvarkingas padangas galima naudoti ilgiau

Padangų rotacija ir suvedimas ne tik prailgina jų tarnavimo laiką, bet ir apsaugo jūsų automobilio pakabą. Nelygios, netolygiai susidėvėjusios arba nesuvestos bei  nesubalansuotos padangos sukelia vibraciją. Tai gali sukelti greitesnį pakabos susidėvėjimą.

Jei kyla klausimas ar jūsų automobiliui reikalingas ratų suvedimas, atkreipkite dėmesį, į šiuos ženklus:

  • Girgždėjimas arba triukšmas iš padangų,
  • Važiuojant tiesiai automobilis ar vairas krypsta į kairę arba į dešinę,
  • Netolygus padangų susidėvėjimas.

Šių priežasčių daugiau nei pakanka labiau atkreipti dėmesį į ratų suvedimą, balansavimą ir susidėvėjimą. Ypač, kuomet norite keliauti automobiliu ir jaustis saugiai.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *