Pažintinės ir poilsinės kelionės

keliautojų patarimai ir įžvalgos

Pirmą kartą planuojate išvykti į atostogų kelionę elektromobiliu? Tuomet tikrai turite klausimų ir kyla dvejonių. Tačiau nereikia bijoti, kelionė elektromobiliu nedaug kuo skiriasi nuo įprastų kelionių, tačiau jei norite nuraminti savo vidines baimes – ši informacija įneš šiek tiek aiškumo. Aptarsime viską – įkrovimo stotelės, įkrovimo laidai, akumuliatoriaus tausojimas ir planavimo niuansai.

Žinokite, kokio tipo įkroviklio reikia jūsų elektromobiliui

Kaip ir kitose jūsų technologijose, skirtinguose elektromobiliuose sparčiam įkrovimui naudojami skirtingų tipų įkrovikliai, todėl turėtumėte įsitikinti, kad pasirinkote greito įkrovimo stotis, kuriose yra jūsų tipo kištukas ir jungtis. Ypač keliaujant po skirtingas šalis, kur gali būti taikomi kitokie standartai, svarbiausia žinoti kas jums tinka, kaip kraunamas jūsų elektromobilis. Tuomet bus lengviau išsirinkti įkrovimo stotelę savo kelyje.

Žinokite, kokiam atstumui realiai užtenka jūsų akumuliatoriaus

Jei tik pradeda važinėti elektromobiliu, stebėkite kiek galite nuvažiuoti elektromobiliu vienu įkrovimu. Nesiremkite dokumentuose ar automobilio aprašymuose nurodytu atstumu. Realybėje jis gali skirtis dėl kitų niuansų. Akumuliatorius gali greičiau išsikrauti, jei važiuojate minusinėje temperatūroje, jei naudojate visu pajėgumu šildytuvą arba oro kondicionierių, jei didžioji dalis kelio yra į įkalnę, arba jei važiuojate greitai ir agresyviai.

Iš anksto susiplanuokite sustojimus

Kol elektromobilių įkrovimo stotelių nėra tiek pat kiek degalinių, tol neturite galimybės leisti sau atsipalaiduoti, važiuoti neplanuojant ir tik pastebėjus, jog akumuliatorių reikia įkrauti, išsitraukiate telefoną ir ieškote artimiausios įkrovimo stotelės bei dėl jos turite išsukti iš kelio ir prarasti laiko.

Planuokite savo kelionę numatydami kur yra įkrovimo stotelės ir numatydami sustojimus ten, kur galite bent trumpam prisijungti įkrovimui. Todėl sustojimas į tualetą pramankštinti kojų ar sustojimas pietums turi būti suderintas su sustojimu elektromobilio akumuliatoriaus įkrovimu.

Rinkitės nakvynę su įkrovimo galimybe

Planuodami sustojimus, nepamirškite ir nakvynės. Jei galite išsirinkti vietą, kurioje galite palikti elektromobilį įkrauti per naktį, tuomet gausite dvigubą naudą. Per naktį ne tik patys pailsėsite, bet ir rytą pradėsite su pilnai įkrautu elektromobiliu.

Turėkite atsarginius įkrovimo laidus

Skirtingose šalyse gali formuotis ir skirtingi įpročiai. Vienu naudojami įkrovimo stotelių laidai, kitur reikia turėti savus. Įsimesti į bagažinę įkrovimo laidą nieko nekainuoja, tačiau gali išgelbėti situaciją, sutaupyti laiko ir nervų.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *