Tagged: egzotinės šalys

Pigūs skrydžiai

pigūs skrydžiaiŠiais laikais pigūs skrydžiai beveik visiems europiečiams tampa stebuklinga fraze, kuri savyje talpina galimybę sutaupyti atsisakant dažniausiai visai nereikalingų paslaugų paketo kelionės metu. Juk paprastai būtent pigūs skrydžiai padeda atostogų metu nukeliavus į kitą šalį ar miestą pamatyti daugiau užmokant tais grynaisiais, kurie liko piniginėje protingai pasirinkto skrydžio dėka. Juk tikriausiai negalima ginčytis, jog, dažnai net to nenorint, tenka išleisti papildomų pinigų sumą, kartu su reikalingu daiktu ar paslauga privalomai įsigyjant visai nepageidaujamus menkniekius, kurie būna įskaičiuojami į bendrą kainą. O tokie skrydžiai, kurių metu norimą kelionės tikslą pasiekti galima su minimaliomis sąnaudomis, pasiryžti išvykti padeda daugeliui.  Kiekvienam žmogui yra naudinga bent trumpam pamiršti visus darbo rūpesčius, o atostogos, per kurias galima neišleidžiant itin daug sutaupytų piniginių lėšų galima pakeliauti po pačias įvairiausias nematytas šalis, be jokios abejonės, yra puiki priemonė pailsėti. Taigi, kokių oro linijų kompanijų parduodami pigūs bilietai leidžia pakeliauti su nedidelėmis išlaidomis?

Pigūs skrydžiai į Barseloną, vieną iš pačių didžiausių Ispanijos ekonomikos bei kultūros centrų, daugeliui kitos tautybės žmonių leidžia susipažinti su jiems neįprastu gyvenimo būdu, pasidžiaugti puikiu klimatu, pasigrožėti pripažįstama visame pasaulyje architektūra. Juk jei ne, pavyzdžiui, oro linijų bendrovės Wizzair pigūs skrydžiai iš Vilniaus į šį nuostabų miestą, daugybė mažesnes pajamas turinčių asmenų niekada nebūtų finansiškai pajėgūs tiesiogiai susipažinti su Barselona. Kita vertus, nors pigūs bilietai, be jokios abejonės, padeda sutaupyti, tai jokiu būdu nereiškia, jog pati kelionė kainuos skatikus. Juk kai kurie skrydžiai pasižymi nemaža savikaina, kurią oro linijos tiesiog negali neatsižvelgti. Taigi, prieš iškeliaujant vis tiek gali tekti taupyti. Tarkime, pigūs skrydžiai į Bankoką, Tailando sostinę, palyginus su avialinijų, kurių bilietai pasižymi standartinėmis kainomis, pasiūlymais, iš tiesų skiriasi ne vienu šimtu litų, tačiau jie visgi priverčia ištuštinti didžiąją dalį taupyklės. Bet tikriausiai mažai kas galėtų ginčytis, jog nepakartojamas, tirštai apgyvendintas miestas, turintis ne vieną milijoną gyventojų ir pasižymintis neįtikėtina, daug kam egzotiška kultūra yra to vertas.

Kadangi šiuo metu Europoje galima rasti ne vieną oro linijų bendrovę, dėl kurių vykdomos strategijos galima keliauti nebrangiai, norinčių įsigyti vietą lėktuve eilės dažniausiai nebūna labai didelės. Pavyzdžiui, pigūs skrydžiai Ryanair, Easyjet, Wizz air, kaina vienas kitam paprastai nenusileidžia ir daugeliui padeda pakankamai greitai nusipirkti pageidaujamą bilietą. Kita vertus, pigūs skrydžiai akcijos metu gali priversti potencialius pirkėjus aršiai konkuruoti. Juk tikrai kiekvienas nori įsigyti kelionę su kuo mažesnėmis išlaidomis. O, tarkime, itin pigūs skrydžiai į Niujorką akcijinėmis sąlygomis pateikiami labai retai, dėl to tenka sugaišti ne vieną valandą jų ieškant ar laukiant, o paskui būtina staigiai apsispręsti, ar tikrai norima pirkti, nes, priešingu atveju, gali tekti nusivilti, juk tokių bilietų labai greitai paprasčiausiai nelieka. Lygiai tos pačios sąlygos paprastai galioja ir kitoms ilgoms bei nemažai kainuojančioms kelionėms.  Juk paprastai dažną keliautoją tiesiog užburiančiai veikia tokia frazė kaip ‚pigūs skrydžiai‘. Australija, tarkime, kadangi yra tolimas žemynas, būtų sunkiai pasiekiama dažnam lietuviui – kelionių mėgėjui, jei ne oro linijų siūlomi ypatingi pasiūlymai.

Taigi, galima teigti, kad pigūs skrydžiai leidžia akivaizdžiai padidinti keleivių srautus. Juk būtent prieinamesnė kaina suteikia net turintiems ribotas pajamas žmonėms galimybių pamatyti kitas kultūras bei praplėsti savo akiratį. Ir, nors kelionės į itin tolimas miestus, tokius kaip Sidnėjus, vis tiek pareikalauja nemažų išlaidų, jos paprastai atsiperka, nes, juk jei ne nebrangių oro linijų bendrovių teikiami pasiūlymai, dažnas visai nepajėgtų tiesiogiai susipažinti su svajonių šalimi. Taigi, galima teigti, jog pigūs skrydžiai itin stipriai palengvina dažno kelionių mėgėjo gyvenimą.

Poilsinės kelionės į egzotines šalis – populiariau

Kelionių agentūros šiandien siūlo platų pasirinkimą norintiems atostogauti užsienyje. Skirtinguose internetiniuose puslapiuose kasdien galima pastebėti įvairiausių poilsinių kelionių reklamų su, pamanysit, net lietuviams laisvai įkandamomis kainomis. Pačios populiariausios ir paskutiniu metu lietuvių jau pamiltos keliones į Turkiją ar Egiptą jau kainuoja tik kelis šimtus litų. O „viskas įskaičiuota“ programa vilioja vis daugiau poilsiautojų.

Vieniems deginantis Turkijos saulėje, kita poilsiautojų grupė mieliau renkasi keliones į egzotines šalis. Daugiausia dėmesio susilaukia Rytų šalys, kurios nuo seno garsėja savo kultūra ir tradicijomis. Kiekvienas keliautojas, besirenkantis Japoniją ar Pietų Korėją, tikisi prisiliesti prie visiškai kitos kultūros, pabūti legendų dalimi.

Ieškant egzotinės kelionės, reikia nuspęsti, ką nori pamatyti. Vieni mieliau renkasi ryžių laukus Vietname, kiti žvejų kaimelius Islandijoje. Lietuviai šiandien noriai renkasi poilsines keliones į Indiją. Tai gana brangus, bet šių pinigų vertas malonumas. Kelionės metu galima ne tik aplankyti dižiausius Indijos miestus, bet ir žymųjį Tadž Mahalo mauzoliejų, didžiausią mečetę Džamą Masdžid. Išgirsite rytines indų maldas, o kelionių agentūra pasistengs parodyti ir kasdienį šalies gyvenimą – spalvingas gatves ir didžiulius turgus.

Norintys pasimėgauti rojumi žemėje, dažnai renkasi Tailantą ir Kambodžą. Šios poilsinės kelionės metu ne tik pamatysite Smaragdinio Budos šventyklą, bet ir pasimėgausite didžiuliais balto smėlio paplūdimiais, žydra jūra, maloniais žmonėmis ir jūros gėrybių kokteiliais.

Šiandien agentūros siūlo vis daugiau poilsinių egzotinių kelionių į tokias šalis kaip Malaizija, Maldyvai, Argentina, Peru, Kuba, Afrika. Netgi kelionės į Ameriką, svajonių šalį, priskiriamos pie egzotinių ir yra gana populiarios tarp poilsiautojų.

Renkantis poilsinę kelionę labai svarbu atkreipti dėmesį į siūlomą programą, patikrinti, kas bus įskaičiuota, ir už ką reikės mokėti atskirai. Svarbu susidaryti savo planą vietų, kurias norite aplankyti ir pažiūrėti, ar jūsų norai sutampa su agentūros siūlomu maršrutu. Kartais agentūra siūlo tik kelių dienų poilsį tam tikros šalies sostinėje, o kartais visos savaitės pažintinę kelionę po visą šalį. Be to, renkantis egzotines keliones, visada naudinga įvertinti savo sveikatą, kadangi tokios poilsinės kelionės reikalauja daug jėgų, dažnai prieš išvažiuojant tenka skiepytis.

Šiandien dažnas lietuvis jau renkasi atostogauti svetimoje šalyje, Lietuvių jau išminti takai į Graikiją ir Turkiją tampa didele konkurencija Palangos viešbučiams. Norintiems pakeliauti toliau ir pamatyti egzotiką savo akimis, kelionių agentūros siūlo poilsines egzotines keliones, kurios kainuoja nuo kelių iki keliolikos tūkstančių. Kai kurios agentūros šiandien jau siūlo keliauti išsimokėtinai. Principu „keliauk šiandien, o mokėk rytoj“ daugelis poilsiautojų gauna galimybę pamatyti išsvajotas tolimas vietas neišleisdami visų sukauptų santaupų.