Tagged: vestuvės užsienyje

Sužadėtuvių žiedai ir piršlybų ypatumai skirtingose pasaulio šalyse

sužadėtuvių žiedai

Visos pasaulio šalys turi savų tradicijų, kurios vienus žavi, kitus stebina. Vestuvės – visame pasaulyje be išimties vykstantis procesas, kuris pažymi apie naujai sukurtą šeimą. Dažniausiai prieš vestuves yra vykdomos sužadėtuvės, kurios pasižymi savomis tradicijomis. Didžiojoje pasaulio dalyje sužadėtuvių tradicijos panašios: priklaupus ant vieno kelio pasiūlomas sužadėtuvių žiedas ir ištariamas svarbiausias klausimas „Ar tekėsi už manęs“. Aptarsime keletą įdomesnių sužadėtuvių tradicijų skirtingose pasaulio šalyse.

Čilė

Šioje Pietų Amerikos šalyje sužadėtuvių žiedai teikiami tiek merginai, tiek vaikinui. Iš pradžių sužadėtiniai turi mūvėti sužadėtuvių žiedus ant dešinės rankos, o po vestuvių juos perdėti ant kairės rankos. Svarbiausia, kad žiedas turi būti perdėtas ant bevardžio piršto.

Japonija

Rytų Azijos saloje Japonijoje sužadėtuvės laikomos neįvykusiomis iki tol, kol neįvyksta oficiali piršlybų ceremonija. Jos metu turi susitikti abiejų būsimųjų jaunųjų šeimos. Jie turi apsikeisti 9, į ryžių popierių supakuotomis, simbolinėmis dovanomis. Visos dovanos privalo simbolizuoti palinkėjimą būsimajai šeimai, pvz. ilgaamžiškumo, turto, sveikų vaikų ir pan.

Gana

Ganoje, Afrikoje, vyrauja tradicija, kurios metu būsimasis jaunikis ir keli jo šeimos nariai vyksta prie būsimosios žmonos šeimos namų. Vaikinukai pasibeldžia į duris ir būsimas jaunasis paskelbia apie savo vedybų ketinimus. Ši tradicija dar vadinama „beldimosi ceremonija“. Įdomu tai, kad ji vykdoma likus tik savaitei iki tikrųjų vestuvių. Jos jau būna suplanuotos.

Tailandas

Tajų kultūra išsiskiria iš kitų pasaulio šalių. Ne išimtis ir kalbant apie sužadėtuvės. Tailande sužadėtuvės vyksta taip: vyras paprašo savo būsimosios žmonos rankos ir dovanoja jai iš aukso pagamintas dovanas.  Šioje šalyje tai vadinama ‘thong mun’ (išvertus iš tailandiečių kalbos tai reiškia „auksinės sužadėtuvės“). Vyras savo mylimajai nedovanojo deimantinio sužadėtuvių žiedo, tačiau apipila ją dovanomis iš aukso.

Indija

Kai kuriems Indija atrodo lyg atskiras pasaulis. Žvelgiant į sužadėtuvių tradicijas Indijoje galima pastebėti, kad jos skiriasi nuo mums įprastų. Šioje šalyje pora laikoma susižadėjusia tik po to, kai merginos (būsimos jaunosios) šeima oficialiai priima vaikino (būsimo jaunikio) šeimos pasiūlymą vedyboms. Po įvykusios susitarimo organizuojamas vakarėlis.

Apžvelgėme tik keleto pasaulio šalių sužadėtuvių tradicijų. Mums, europiečiams, jos gali pasirodyti keistos, egzotiškos ar įdomios, nes esame pripratę, kad vyras turi priklaupti ant vieno kelio, atverti dėžutę su sužadėtuvių žiedu ir paklausti lemiamo klausimo „Ar tekėsi už manęs/Ar tapsi mano žmona?“. Bet pasaulis tuo ir žavi, kad yra margas ir įvairus. Todėl norisi keliauti, patirti ir pajusti kiek įmanoma daugiau.

Vestuvių užsienyje privalumai

vestuvių planuotojaVestuvių užsienyje mada pasiekė ir Lietuvą. Tai reiškia, kad vis daugiau jaunavedžių pasirenka švęsti šią nuostabią gyvenimo šventę ne Lietuvoje, bet kurioje nors iš pasirinktų užsienio šalių. Žinoma, dažniausiai renkamasi šilti kraštai, kadangi tai iš karto asocijuojasi su egzotika, puikia gamta ir idealiomis oro sąlygomis net ir žiemą. Tačiau, daugelis jaunavedžių renkasi vestuves užsienyje ir dėl naujų, dar nepatirtų įspūdžių – ypač gražu, jei pora dar nėra buvusi užsienyje drauge ir nusprendžia ten kartu keliauti atšvęsti savo vestuvių, o vėliau ir medaus mėnesio.

Viena žinoma vestuvių planuotoja neseniai paskaičiavo, kad tokios vestuvės ne tik nekainuoja brangiau, tačiau labai dažnai ir pigiau, negu tradicinės vestuvės Lietuvoje su didžiuliu būriu svečių ir giminaičių. Taip yra todėl, kad užsienyje yra kur kas didesnė vestuvių planavimo konkurencija, tad tokiose šalyse kaip Jamaika ir Šri Lanka, jūs sutiksite labai malonių žmonių, kurie įdės visą širdį į jūsų vestuvinės ceremonijos planavimą už visiškai priimtiną kainą. Neabejojame, kad liksite maloniai nustebę.

Kitas dalykas – jūs taip galite sujungti savo norą keliauti ir originaliai atšvęsti vedybas. Jeigu keliausite į tokias šalis kaip Maldyvai ar Mauricijus, tuomet pamatysite gausybę įdomių salelių, iš kurių kiekviena yra unikali savo gyvenimo būdu ir turtinga gamta. Be jokios abejonės, daugelyje iš tų kurortinių šalių, kuriuose galima švęsti vestuves (tiek pagal jūsų tradicijas, tiek pagal vietines), jūs taip pat turėsite galimybę patogiai ir maloniai praleisti medaus mėnesį. Tai pakankamai logiška, kadangi šiose šalyse daugelis viešbučių yra specializuoti – jie puikiai suderinti medaus mėnesiui iš karto po vedybų ceremonijos.

O kaip suorganizuoti tokias vestuves? Jeigu jus domina vestuvės užsienyje, galite apgalvoti kelis skirtingus variantus. Visų pirma, galbūt norėsite keliauti ne į šiltus kraštus, o į meilės miestą Paryžių, o galbūt į karalių miestą Prahą? Abu šie labai populiarūs jaunavedžių tarpe, o į juos nukeliauti galima ir autobusu, ir savo automobiliu, taip pat ir lėktuvu. Taigi, nebūtina užsisakinėti kelionės iš turizmo agentūros, kadangi jums tokią kelionę padės suplanuoti jūsų vestuvių planuotoja.

Visgi, jeigu rinksitės šiltuosius kraštus, gerai būtų viską numatyti šiek tiek į priekį. Nors yra nemažai laimingų istorijų, kuomet jaunavedžiai visiškai spontaniškai atvyksta į Šri Lanką arba Tailandą ir ten ketina švęsti savo vestuves – jiems tai atlikti padeda viešbučio, specialiai skirto jaunavedžiams, personalas. Jie turi nemažai patirties ir gali jums pasiūlyti vestuvių ceremoniją pagal visas jūsų užgaidas, o taip pat padės suplanuoti ir povestuvines pramogas, trumpas keliones, ekskursijas, o vėliau ir nuostabų medaus mėnesį.

Taigi, vestuvės užsienyje turi tikrai daug privalumų – jūs galite mėgautis nuostabia šiltų kraštų gamta, daugelyje šalių pamatysite ir įspūdingos bei niekur kitur nematytos architektūros, taip pat turėsite galimybę rasti paslėptą įlanką šalia paplūdimio, kur galėsite būti niekieno netrukdomi ir tiesiog turėsite galimybę pasimėgauti vienas kitu. Vestuvės užsienyje garantuoja naujus įspūdžius, puikų orą ir draugiškus vietinius gyventojus, kurie jus lydės su šypsena ir kuo puikiausiai įsijungs į jūsų šventę, jei tik to norėsite.