Tagged: mikroautobusų nuoma

5 maršrutai po Europą, nusipelnę būti įtraukti į išvykos mikroautobusu planus

keliones

Norintys paimti atostogų „vadžias“ į rankas bei pajusti tikrą keliavimo malonumą, vis dažniau renkasi išvykas automobiliu. Tiesa, nedidukas automobilis ne visada atrodo komfortiška transporto priemonė, o ir fiziškai nėra pajėgus talpinti gausesnės šeimos ar didesnės draugų kompanijos. Dėl šios priežasties populiarėja mikroautobusų nuoma, kuriais keliautojai skersai išilgai išmaišo ne tik Lietuvą, bet kerta ir kitų Europos šalių sienas. Kelionė automobiliu ar mikroautobusu patraukli dar ir dėl to, jog vaizdais galima pradėti mėgautis vos tik pajudėjus. Žemiau pateikti vaizdingi įvairių Europos kampelių maršrutai garantuos, jog neišdildomų įspūdžių tikrai nepritruks!

Bergenas – Oslas (Norvegija). Pasirinkę šį beveik 500 km. kelią tikrai neapsirikite. Pastarasis tituluojamas vienu įspūdingiausių šios Skandinavijos šalies maršrutu, o kai kurie pastarąjį lygina su…mėnuliu: dėl paviršiuje plytinčių akmenuotų lygumų bei kalvų ir kur ne kur augančių skurdžių augalų. Šiame kelyje turėsite galimybę aplankyti ne tik  Handargervidda nacionalinį parką, bet ir susipažinti su Norvegijos „vizitine kortele“ – fiordais bei kriokliais, kurių čia iš tiesų gausu.

Žydroji pakrantė (Prancūzija). Šis maršrutas, prasidedantis Cassis miestelyje, suteikia galimybę susipažinti su klasikiniu Prancūzijos paveikslu: nedideli miesteliai, besidriekiantys Viduržemio jūros pakrante ir, žinoma, garsieji vynuogynai. Keliaudami šią kryptimi, nepamirškite skirti laiko pažinčiai su Nica ir garsiuoju Monte Karlu – azartinių žaidimų mėgėju rojumi.

Auksinis žiedas (Islandija). Islandija – nedidukė valstybė, tad įveikti šį maršrutą, prasidedantį Reikjevike, užteks vos vienos dienos. Įspūdžių gausa garantuota! Populiariausi šios atkarpos objektai – Žydroji lagūna, Didysis geizeris, Gulfosi krioklys, Tingveliro nacionalinis parkas.

Meteorų vienuolyno kelias (Graikija). Pažintį su svečia šalimi pradedate nuo žvilgsnio į gamtos pasaulį, o gal ieškote istorijos pėdsakų? Graikija – viena tų šalių, kuri gali išpildyti abu poreikius. Maršrutas, jungiantis Janinos miestą bei Meteoros vienuolynus, vertinamas ne tik dėl įspūdingų kraštovaizdžių, bet ir istoriją menančių pastatų pėdsakų. Aišku, labiausiai dėmesį pritraukiantis objektas šioje šalyje – pats vienuolynas, kurio pastatai, stovintys ant 300 metrų uolų, sudaro įspūdį, tarsi kabotų ore.

Chianti (Italija). Net jei ir nesate užkietėję vyno fanatikas, kelias, besidriekiantis nuo Florencijos iki Sienos, tikrai neturėtų prailgti. Pro akis praplauks nedideli miestukai, viduramžių pilys bei jų griuvėsiai ir, žinoma, vynuogynai. Beje, Chianti regionas yra laikomas vienu žinomiausių tarp vyno žinovų.

Vienas iš patarimų keliaujantiems nuomotu mikroautobusu – iš anksto turėti planuojamų aplankyti objektų maršrutą. Tikimės, jog žemiau pateiktos idėjos bus naudingos ir praturtins jūsų būsimą kelionę naujais įspūdžiai.

Savaitgalio ir ilgesnėms kelionėms renkamės mikroautobusą: kodėl verta?

autobuseNusprendus nuomotis mikroautobusą, vienas pirmųjų būtinų žingsnių – gerai panaršyti internete ir pasidomėti, kokias sąlygas siūlo mikroautobusų nuoma užsiimančios įmonės. Iš karto galime pateikti ir rekomendaciją. Vienas lanksčiausių mikroautobusų nuomos sąlygų Vilniuje siūlo Autobus.lt. Mikroautobusą nuomojantis ilgesniam laikotarpiui, nuomos kaina nesiekia nė 50 eurų už 1 parą. Į mikroautobuso kainą jau įskaičiuotas draudimas, tad iškart galima keliauti be rūpesčių. 8+1 tipo mikroautobusams vairuoti visiškai užtenka B kategorijos vairuotojo pažymėjimo. Įmonė siūlo tik naujausių modelių mikroautobusus – tai sumažina gedimų, o kartu ir sugedusios nuotaikos bei netikėtai pakitusių planų tikimybę.

Savaitės trukmės ir ilgesnių kelionių mikroautobusu planavimas

Pasinaudojant visomis interneto galimybėmis, kelionę nesunku susiplanuoti ir tiems, kurie nėra daug keliavę. Virtualioje erdvėje galima rasti net tam tikrų „paruoštukų“ – iš anksto sudėliotų maršrutų ar rekomendacijų, kur apsistoti, pavalgyti, ką pamatyti ir t. t. Čia prireiks kritiško žvilgsnio – ir kiekvieno tokio „paruoštuko“ išsirinkti tai, kad tiktų ir patiktų būtent jums.

Planuodami numatykite, kad per dieną nuvažiuojami atstumai labai skiriasi. Pavyzdžiui, jei keliausite Vokietijos greitkeliais, per dieną lengvai įveiksite net ir 1000 km, tačiau keliaujant Norvegijos fiordais vargu, ar pavyks sukurpti ir 400 km. Taigi priklausomai nuo šalies, kurios keliais keliaujate, rinkitės ir vietą nakvynei. Patogiausia nakvoti arba viešbučiuose, arba kempinguose (vasarą).

Lankomų objektų skaičius priklauso nuo to, kaip toli jie išsidėstę vienas nuo kito. Jei tarp lankomų objektų atstumas yra didelis, jų pakaks 2 ar 3, o jei nedidelis, pavyzdžiui, keli muziejai yra viename mieste, jų gali būti ir 5–6.

Mikroautobuso nuoma savaitgaliui

Dažnai mikroautobusų nuoma pasirenkama nedidelėms savaitgalio išvykoms. Natūralu, kad per porą dienų toli nuvykti nespėjama, tad įprastai trumpoms kelionėms pasirenkamos kaimyninės šalys – Latvija, Estija, Lenkija, o vilniečių draugų kompanija, pasirinkusi mikroautobusų nuomą, dažnai neatsispiria ir žvejybai pajūryje, ypač žiemą. Savaitgalio kelionėms gali būti užimtos visos sėdimos vietos, nes visi daiktai puikiai tilps ir mikroautobusų bagažinėse. Tad vos kelios minutės formalumų, ir jau važiuojate savo išsinuomotu mikroautobusu su smagia kompanija.

 

 

 

 

 

 

 

 

Mikroautobusu į kaimynines šalis

mikroautobusų nuomaKeliauti galima linksmai ir nebrangiai. Tuo puikiausiai gali įsitikinti bet kokia linksmų žmonių kompanija. Norite apsilankyti Lenkijos kurortuose? Ne problema! Gal norite surengti „Baltic tripą“ – kelionę per tris Baltijos šalis? Irgi jokių problemų. Keliaujant iki 1000 kilometrų nuo namų skrydžiai lėktuvu nėra būtini. Pakanka išsinuomoti mikroautobusą, į kurį surinktumėte linksmų žmonių kompaniją, su kuria gera ir malonu keliauti.

Problema – mikroautobusas? Nejuokaukite, mikroautobusų nuoma Lietuvoje puikiausiai išvystyta, tad be vargo išsinuomosite 8-9 vietų mikroautobusiuką, kuriuo galite apkeliauti ne tik kaimynines šalis. Mikroautobusų nuoma 10 ir daugiau dienų kainuoja 150-180 litų parai. Paskaičiuokime. Sakykime, nuomojatės mikroautobusą 11 dienų. Tai kainuoja 1650-1980 litų. Jei važiuojate aštuoniese, tai 210-230 litų nuo kiekvieno žmogaus. Atsiminkite šias sumas planuodami kelionę, nes tai kaina už važiavimą pirmyn-atgal… Mikroautobusų nuoma nėra brangu, kai važiuojate su kompanija, tad liks kita problema – surinkti tuos 8-9 keliautojus.

Čia reiktų duoti pora vertingų patarimų. Važiuojate mikroautobusu, o ne kemperiu, todėl vietos bus nedaug. Pasistenkite susirasti tuos žmones, kurių asmeninės erdvės nevaržytų jūsų buvimas šalia. Kai varžoma asmeninė erdvė gali kilti konfliktai net tarp geriausių draugų, bendraujančių dešimtis metų. Kitas momentas – alkoholis kelionės metu. Lietuvoje, kaip ir kitose Europos Sąjungos šalyse KET draudžia vartoti alkoholinius gėrimus automobilyje. Važiuodami per lankomas šalis pasidomėkite, ką šiuo klausimu sako vietinės KET, kad paskui netektų mokėti baudų už atidarytą alaus butelį salone, dėl kurio vairuotojas tiksliai turės papūsti į policininkų alkotesterį. Alkoholis mikroautobuse taip pat reiškia, kad dažnai teks sustoti nusilengvinti. Kartais teks tai daryti neleistinose vietose, o tai padidina avarijos rizikas. Ką jau kalbėti apie mikroautobuso salono švarą – juk po nuomos teks priduoti tvarkingą automobilį.

Keliaudami mikroautobusu į kaimynines šalis taip pat pasidomėkite, kurie keliai yra mokami. Geriau už juos susimokėti, nes gali kilti rimtų problemų – kam trukdyti kelionę dėl tokių smulkmenų?

Mikroautobusų nuoma su vairuotoju – sprendimas tiems, kurie nesijaučia labai „tvirti“ vairuotojai, galintys važinėti užsienietiškais keliais. Kainuos brangiau, tačiau visi kelionės dalyviai jausis užtikrinčiau ir ramiau, kai mikroautobusą vairuos profesionalas, kuris tai daro kiekvieną dieną.

Mikroautobusu galima važiuoti ir į bernvakarį ar mergvakarį, vykstantį kaimyninėje šalyje. Aplankykite Rygą, Varšuvą ar net Minską ir ten atšvęskite „paskutinę laisvės dieną“. Aišku, čia vėl alkoholiu nevertėtų piktnaudžiauti…

Mikroautobusas – puiki transporto priemonė, nes ją vairuoti gali ir B kategorijos teises turintys vairuotojai. Pasinaudokite puikia proga, išsinuomokite mikroautobusą ir pamatykite kaimynines šalis – jos turi ne mažiau egzotikos, nei Turkija, Ispanija ar Egiptas.