Tagged: kelionės su vaikais

Atostogos Lietuvoje su vaikais – ką verta aplankyti

atostogos su vaikais

Atostogos su vaikais neretai tampa rimtu iššūkiu. Mažieji keliautojai gana greit pavargsta ir praranda susidomėjimą. Todėl svarbu, kad atstumai nuo skirtingų objektų būtų kuo mažesni. Lietuva šiuo klausimu yra gana dėkinga, didžiausias atstumas tarp šalies yra viso labo 400 km. Šiame straipsnyje pateiksime kelionių pasiūlymus, kad atostogos Lietuvoje su vaikais būtų smagios, jaukios ir be didelio vargo.

Anykščiai

Viena vaizdingiausių Lietuvos vietų – Anykščiai, puikiai tiks išvykai su šeima. Anykščių lajų takas nustebins kiekvieną, tiek vaiką, tiek suaugusįjį, savo kvapą gniaužiančiais peizažais. Norintiems ekstremalesnių nuotykių, siūlome išbandyti vasaros rogučių trasą. Atrakcionas skirtas vaikams, vyresniems nei treji metai. Dar viena išskirtinė pramoga, tai paklaidžiojimas karklų labirintų parke. Ieškantiems ramesnės, kultūrinės pramogos puikiai tiks Arklio muziejus. Čia sužinosite ne tik daug įdomybių, bet ir galėsite paglostyti tikrus arklius.

Druskininkai

Druskininkai patiks tiek vandens pramogų, tiek sniego mylėtojams. Poilsis Druskininkuose gali būti labai įvairus, galite arba ilsėtis vandens pramogų parke arba aktyviai leisti laiką slidinėjant. Jei dievinate vandens pramogas, jūsų šeimai puikiai tiks Druskininkų vandens parkas. Na, o jei prie širdies labiau šaltukas, keliaukite į „Snow Arena“, kur galėsite aktyviai leisti laiką slidinėjant. Mažiesiems galite surengti smagią istorijos pamoką Grūto parke. Vaikams tikrai patiks istorijos iš tų laikų kurių jie nematė. Šią išvyką galite užbaigti kelione lynų keltuvais. Šios kelionės metu pro keltuvo langus išvysite: kvapą gniaužiančius miškus, Nemuno upės vingius bei nuostabią miesto panoramą.

Pajūris

Atostogoms su vaikais puikiai tinka Lietuvos pajūrio apylinkės. Pirmiausiai vertėtų aplankyti Ventės ragą, kur pasitiks seniausias Lietuvoje švyturys ir paukščių žiedavimo stotis. Olando kepurė taip pat verta dėmesio vieta. Nuo jos atsiveriantis vaizdas tiesiog gniaužia kvapą, o paplūdimiai toje vietoje daug tuštesni, nei Palangoje. Tačiau vertėtų nepraleisti ir Palangos kurorto, čia galite užsukti į grafų Tiškevičių dvarą ir pasivaikščioti po žavų sodą. O keliaujant į Neringą, būtinai aplankykite Jūrų muziejų.

Kaunas

Išvyką į Kauną geriausia organizuoti su vyresnio amžiaus vaikais, kadangi mažieji gali greitai pavargti nuo miesto šurmulio. Pirmiausiai vertėtų aplankyti Kauno zoologijos sodą. Čia visa šeima galės išvysti daugiau nei 2000 skirtingų gyvūnų rūšių. Norint dar labiau susipažinti su gamta, siūlome aplankyti botanikos soda. Aviacijos muziejus – tai dar viena šauni vieta, kurią verta aplankyti su šeima. Šiame muziejuje galėsite apžiūrėti lėktuvus, sklandytuvus ar sraigtasparnius. Jūsų vaikai galės pasijusti tikrai pilotais, muziejuje yra galimybė pilotuoti lėktuvą – tam pasitelkiami orlaivių kabinų maketai su valdymo prietaisais ir programine įranga.

Dokumentai, reikalingi vaikui vykstant į užsienį

dokumentaiBesiruošiantiems leisti atostogas užsienyje dažnai iškyla klausimų kokių gi kelionės dokumentų reikia, kai keliaujama su nepilnamečiais vaikais ar kai vaikas keliauja vienas. Ar reikia abiejų tėvų sutikimų, ar juos turi patvirtinti notarai ir pan. Taisyklių iš tikrųjų labai daug, tačiau siekiant sklandžios kelionės, jų visų reikia laikytis. Svarbu visų vaiko kelionės dokumentų tvarkymo neatidėlioti likus paskutinei dienai iki išvykimo, kadangi, jei kartais pritrūktų laiko viską susitvarkyti, išvyka gali baigtis dar neprasidėjusi.

Jei vaikas vyksta užsienį, visai nesvarbu, vienas ar su abiem tėvais (įtėviais) ar tik su vienu iš jų, globėju (rūpintoju) ar įgaliotu atstovu, įvažiavus į kitą šalį būtina turėti vaiko tapatybę patvirtinantį dokumentą, t. y. arba pasą, arba asmens tapatybės kortelę. Be to, atkreiptinas dėmesys į tai, jog vaiko gimimo liudijimas nelaikomas asmens tapatybės dokumentu ir jis netinkamas keliaujant į užsienį.

Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog yra tokių šalių, pvz., Egiptas, Turkija, Tunisas ir kt., kurios asmens tapatybės kortelės nepripažįsta kaip dokumento, todėl vykstant į šias šalis vaikui būtina turėti pasą. Be to, atkreiptinas dėmesys į tai, kad vaiko dokumentai galioja žymiai trumpiau nei suaugusiųjų, t. y. 2–5 metus, todėl ruošiantis į kelionę su vaiku, atkreipkite dėmesį į jo dokumentų galiojimo laiką. Nepamirškite, kad yra nemažai šalių, kurios reikalauja, kad pasas galiotų ne mažiau nei 6 mėnesius.
Jeigu jūsų vaikas ruošiasi vykti į Šengeno valstybes, tuomet nesvarbu, ar jis vyktų su abiem tėvais, ar su vienu, su lydinčiu asmeniu ar netgi vienas, tėvų sutikimas nėra būtinas ir valstybės sienos apsaugos pareigūnai jo tikrai nereikalaus. Šiuo atveju nereikia, kad notarai patvirtintų vaiko išvykimą į užsienį. Šiuo metu Šengenui priklausančios šalys, kuriose yra taikomi šios erdvės reikalavimai yra Austrija, Belgija, Suomija, Danija, Prancūzijoje, Italija, Vokietija Graikija, Nyderlandai, Liuksemburgas, Portugalija, Ispanija, Norvegija, Švedija, Islandija, Estija, Latvija, Lietuva, Lenkija, Čekija, Vengrija, Malta, Šveicarija, Slovakija bei Slovėnija. Šengeno erdvės reikalavimai nėra netaikomi Didžiajai Britanijai, Bulgarijai, Airijai, Kiprui, Rumunijai. Taigi, vadinasi, jeigu vaikas vyksta į šias bei kitas Šengenui nepriklausančias šalis, notarai prieš kelionę turi patvirtinti tėvų arba globėjų sutikimą dėl vaiko išvykimo.

Vykstant į ne Šengeno valstybes, papildomi dokumentai turi būti pateikiami priklausomai nuo to, su kuo vaikas keliauja. Jei jis į užsienio valstybę vyksta su vienu iš tėvų, tuomet pasienio kontrolės punkte pakaks pateikti tik vaiko asmens tapatybės kortelę arba pasą, šiuo atveju antrojo tėvo sutikimo pateikti nereikia. Jeigu vaiko pavardė skiriasi nuo vieno iš tėvų, su kuriuo jis išvyksta į užsienį, tuomet Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnai gali pareikalauti pateikti vaiko gimimo liudijimą. Jeigu vaikas į užsienį išvyksta ne su tėvu, o su lydinčiu asmeniu, tuomet kartu su jo asmens tapatybės dokumentas turi būti pateikiamas ir nors vieno iš tėvų ar globėjų rašytinis sutikimas, jog vaikas gali vykti su jį lydinčiu asmeniu, bei šito sutikimo kopija. Šiame dokumente esančio parašo tikrumą turi paliudyti notarai arba LR diplomatinės atstovybės ar tam tikros konsulinės įstaigos pareigūnai.