Tagged: kelionės Lietuvoje

Norviliškių pilis: poilsis su viduramžių dvasia

pilis

Teigiama, kad pilį seno dvaro vietoje XVII a. pradžioje pastatė turtingas Rytprūsių pirklys Vaitiekus Šorcas, įsimylėjęs ir vedęs vietos grafaitę Daratą Zienovičiūtę. Būtent dėl jos, pirklys bei karys iš Marienburgo ir likęs LDK.

Dabar, čia, kviečiami visi norintys pailsėti nuo miesto šurmulio bei šiuolaikinio pasaulio, nes Norviliškių pilyje viskas autentiška, atspindi Renesanso epochos dvasią. Tai nepaprasta ir iškilminga vieta, kurioje galite ir patys pernakvoti – pasijusti, lyg tikri didikai.

Norviliškių pilis: nakvynė

Kadaise užmirštas didingas pastatas – Norviliškių pilis, naujam gyvenimui prisikėlė 2005 m. gruodį, o nuo 2008 m. piliai yra suteiktas 4 žvaigždučių statusas. Nors pilis rekonstruota remiantis autentiškais duomenimis bei technologijomis, jos viduje – šiuolaikiniai patogumai, leidžiantys jaukiai jaustis ištisus metus. Todėl pilyje, būsite aptarnauti išties prabangiai.

Norviliškių pilis: pietūs

Kviečiame praleisti savaitgalį su viduramžių dvasia autentiškai atkurtoje Norviliškių pilyje, kur  Jūsų  laukia įspūdinga „Viduramžių vakarienė“. Vakarienės metu Jums bus suteikta galimybė paragauti išskirtinių patiekalų, pilies šeimininkas Pilėnas, Jus supažindins su viduramžiškomis valgymo tradicijomis, žaidimais, pilies bei jos apylinkių istorija. Senove bei legendomis alsuojanti aplinka nejučia įtraukia į praėjusių amžių romantiką, kurią dar geriau pajusite praleidę naktį pilyje. Tad soti ir gardi vakarienė, nebūtinai turi būti pasimatymo pabaiga.

Čia taip pat, galite paragauti Norviliškių pilies pietus. „Viduramžių pietų“ metu, visiems ieškantiems naujų skonių, bus leidžiama paragauti viduramžiais dvelkiančių patiekalų. Meniu – platus, todėl savo mėgstamiausią patiekalą, atras visi.

Norviliškių pilis: kainos

Norviliškių pilies teikiamų paslaugų kainos labai įvairios. Štai nakvynė pilyje dviems asmenims kainuoja 79 eurus, tačiau ne patogios lovos dar gausite sočius pusryčius su kava.

„Viduramžių pietūs“ su programa kainuoja 21 eurą vienam asmeniui. Jei tai vaikas, t. y. 6-12 metų asmuo, kaina 10 eurų, o iki 6 metų – nemokamai.

Norviliškių pilis: atsiliepimai

Lėja: „Dalyvavom „Viduramžių pietuose“. Netikėtai puikiai praleistas laikas! Patys geriausi atsiliepimai ir įspūdžiai. Tai tikrai gera pramoga.“

Eglė: „Šią atrakciją vertinti reikėtų labiau kaip ekskursiją, dienos išvyką, naują patirtį. Tai daugiau nei pietūs… Maistas buvo įdomus, neįprastai patiektas, teko valgyti ir be lėkščių, tačiau tai buvo nauja įdomi patirtis. Pauzės tarp maisto gan ilgokos, jų metu pasakojama LDK istorija, vyksta žaidimai. Tiems, kurie tikisi labai skaniai ir daug pavalgyti, ši atrakcija gali neatitikti lūkesčių, tačiau norintiems išskirtinių potyrių, įdomiai praleisto laiko – rekomenduoju. Dar labai smagu, kad vykome su sava didele kompanija, tad tai buvo puiki šeimos išvyka.“

Mantas: „Puikiai praleistas vakaras, tik teigiamos emocijos ir nepamirštami įspūdžiai! Pilėnas Edmundas šiltai pasitiko svečius, sukūrė nuostabią, viduramžių laikų dvelkiančią, atmosferą, nuolatos stebino ir linksmino dalyvius, supažindino su istoriniais įvykiais ir įtraukė visus lygi vieno. Aptarnavimas puikus, – darbuotojai mandagūs, paslaugūs, o maisto ir gerimų įvairovė tiesiog sužavėjo. Puiki pramoga, kurią rekomenduojame.“

Aistė: „Puiki pramoga, labai geras gidas, kuris papasakojo pilies istoriją LDK istorijos kontekste. Programa buvo dviejose salėse, kurios buvo užpildytos. Vyko pietūs su žaidimais. Tai nėra romantiška vakarienė, asmeniškai man ir vyrui esmė buvo ekskursija, bet maisto tikrai nepritrūko, nors vyras mėgsta pavalgyti daug!“

 

Poilsis ir vakarienė / pietūs Norviliškių pilyje, patiks kiekvienam besidominčiams Lietuvos istorija bei norinčiam paragauti senovinių ir visai ne tradicinių patiekalų. Tai bus įdomi pramoga ne tik suaugusiems, bet ir vaikams, kurie galės dalyvauti žaidimuose bei išmokti naujų dalykų.

 

 

 

r first post. Edit or delete it, then start blogging!

Gopro nuoma ir keliavimas Lietuvoje

gopro nuoma

Pastaruoju metu vis labiau pradėjau tyrinėti Lietuvos kraštą. Su laiku užsienis tampa nuobodesnis, o į Tailandą nenuskrisi kiekvieną dieną, todėl pradėjau daugiau keliauti po Lietuvą, o su savimi vis dažniau pasiimu ir „GoPro“ kamerą iš gopro nuoma kompanijų, nes Lietuva lieka dažnai neįvertintas nuostabus gamtos kampelis.

Pareitą savaitgalį su draugais vykom į Palangą, paplūdimyje gal ir nebuvo daug veiklos su „GoPro“, juk nežaisi tinklinio su kamera ant galvos todėl internete susiradom keturračių nuomą šalia Kretingos ir nuvykom į jų vadinamą trasą. Pasiimti su savimi „GoPro“ tikrai vertėjo, nes nufilmuoti vaizdai buvo labai smagūs. Smėlis, greitis ir draugų kompanija aplinkui, ko daugiau reikia. Bet labiau norėčiau aptarti kokius priedus pasiimti su savimi keliaujant po Lietuvą.

Jeigu mėgstate kaituoti ir vykti į pajūrį, tai gopro nuoma užsiimančios įmonės rekomenduotu su savimi pasiimti „GoPro“ lipnų tvirtinimo priedą prie šalmo. Nes patogiausia kameros vieta būtų viršugalvis – kur žiūrėsite jūs, ten žiūrės ir kamera, o žiūrint filmuotą medžiagą, tikiu, kad sugrįš visi prisiminimai pilni adrenalino. Aišku, jeigu mėgstate plaukioti baidarėmis, šalmas nelabai reikalingas, todėl lipnus priedas jau nebus naudingas, nes neturėsite kur jo priklijuoti. Todėl naudojamas kameros laikiklis – galvos diržas. Jis puikiai prisitaiko prie galvos formos ir gaunate praktiškai tą patį vaizdą, kurį gaunate prisilipinę kamerą prie šalmo.

Jeigu mėgstate žygius, po miškus, gopro nuoma atstovai jums rekomenduotu su savimi pasiimti lankstų trikojį stovą. Kodėl? Todėl, kad norėsite ne tik nufilmuoti gražius vaizdus, bet ir nusifotografuoti gražiame peizaže. Trikojis stovas turi lanksčias kojas, todėl pritvirtinus kamerą prie jo galėsite pastatyti bet kokiame reljefe, ar net pritvirtinti prie medžio.

Jeigu mėgstate pilis ar senuosius Lietuvos dvarus, su savimi rekomenduotumėm pasiimti asmenukių lazdą (selfie stick) Tikrai norėsis puikios „selfio“ nuotraukos būnant nuostabiame dvaro parke ar įlipus į pilies bokštą. Tik gaila, kad pilių neturime labai daug, todėl dažniau reikės rinktis Lietuviškus dvarus, arba galima vykti į Baltarusiją, kurioje iki dabar išliko labai daug buvusių LDK pilių.

Galbūt kyla klausimų, o kur dar Lietuvoje galima panaudoti „GoPro“ kamerą su visais jos priedais?

Nepamirškite ir žiemos pramogų. Jeigu pamenate praeitą žiemą, tai atrodo, kad žiemos pagaliau sugrįžo į Lietuvą. Liepkalnio slidinėjimo trasa yra moderniausia Lietuvoje (aišku nepamirškime ir Ignalinos bei Jonavos), o tarp slidininkų ar „snowboarderių“ labai paplito „Karma Grip“ priedas. Su juo labai lengva filmuoti save leidžiantis nuo kalno ar net darant kaskadinį šuolį. Šis priedas maksimaliai stabilizuoją kameros drebėjimą.

Lygumų slidinėjimas. Kamerą galite prisitvirtinti su lipniu laikikliu prie slidės ar „GoPro“ diržu ant kepurės. Išgausite tikrai puikių vaizdų snieguotuose tyruose ar miške šaltą saulėtą rytą.