Tagged: auto nuoma

Auto nuoma ir jos tipai

automobilių nuoma 

Auto nuoma – paslauga, be kurios neišsiverstų daugelis žmonių visame pasaulyje. Nors tiems, kurie turi nuosavas transporto priemones auto nuomos poreikis atsiranda pakankamai retai, sunku nepastebėti, kad didmiesčių gyventojai vis dažniau atsisako pirkti automobilį ir naudojasi viešuoju transportu, o esant poreikiui renkasi trumpalaikę arba ilgalaikę auto nuomą. Paslauga nepamainoma ir tuomet, jei keliaujate, jums reikalingas pakaitinis automobilis arba jūsiškė transporto priemonė ne visuomet atitinka poreikius. Auto nuoma taip būti labai įvairių tipų. Juos apžvelgsime drauge bendrovės su Transrenta.lt atstovais.

Lengvųjų auto nuoma

Lengvųjų automobilių nuoma – viena populiariausių paslaugų. Paprastai šis auto nuomos tipas reikalingas turistams, į kitą šalį verslo reikalais atvykusiems žmonėms ar neturintiems nuosavos transporto priemonės, tačiau norintiems leistis į tolimesnę kelionę, kuriai reikalingas automobilis. Kone kiekviena didesnė bendrovė, teikianti transporto nuomos paslaugas, turi gana didelį lengvųjų automobilių pasirinkimą, todėl išsirinkti norimą modelį ir rasti geriausios kainos pasiūlymą bus nesunku.

Autobusiukų, kemperių nuoma

Šio tipo auto nuoma yra populiari tarp keliautojų. Didesni autobusai ir autobusiukai yra nuomojami grupėms žmonių, kurie nori leistis į tolimesnę kelionę ar ekskursiją. Kemperiai nuomojami turistautojams, propaguojantiems keliones erdviose, patogiose transporto priemonėse, kuriose galima ir gyventi.

Auto nuoma su vairuotoju

Toks auto nuomos tipas populiariausias tarp žmonių, kurie nevairuoja, tačiau nori keliauti arba patogiai pasiekti galutinį kelionės tikslą. Daugelis gali šią paslaugą sumaišyti su taksi, tačiau reikėtų išskirti tai, jog norint įveikti tolimesnį atstumą, taksi paslaugos yra ganėtinai brangus ir neekonomiškas variantas. Pasirinkus ilgalaikę auto nuomą su vairuotoju, keliausite su profesionaliu savo srities specialistu, kuris garantuos visapusišką saugumą ir laikysis jūsų pasirinkto maršruto bei galutinį tašką pasieks numatytu laiku.

Auto nuoma šventėms

Auto nuoma šventėms – gana specifinė paslauga, kuri reikalinga ypatingų progų metu. Tai gali būti vestuvės, krikštynos, gimtadienis, įmonės vakarėlis, paskutinis skambutis ir t. t. Šią paslaugą siūlo ne kiekviena automobilių nuomos bendrovė, nes tam reikalingi išskirtiniai, prabangūs transporto priemonių modeliai ir ypatinga jų priežiūra.

 

Keletas patarimų, jeigu naudojatės auto nuoma

auto nuomaAuto nuoma – populiari paslauga, kuria ypač mėgsta naudotis tie, kas daug keliauja. Tačiau prieš išvažiuodami su nuomotu automobiliu, būtinai viską gerai apgalvokite ir apžiūrėkite bei atidžiai perskaitykite nuomos sutartį. Keletas svarbių patarimų, kad netektų nusivilti auto nuoma.

Gavę automobilį, pirmiausia atidžiai jį apžiūrėkite, ar nėra kėbulo įbrėžimų, ar vietoje visi kilimėliai, atsarginis ratas ir pan. Tai ypač svarbu pasidaro tada, kai nuomotą automobilį grąžinate atgal įmonei. Beje, visada nurodykite tikslų laiką, kada automobilį norėsite grąžinti, geriausia, kad liktų 1 valanda atsargai. Tikslus laikas reikalingas tuo atveju, kai automobilį norėsite grąžinti ne darbo valandomis, o jeigu nebūsite iš anksto susitarę, jums gali nepavykti to padaryti, nes niekas nedirbs.

Paprastai automobilis nuomojamas su pilnu degalų baku, tai reiškia, kad grąžinti jį turėsite taip pat pilną. Jeigu automobilį gražinsite neužpildę bako – labai dažnai už pilną baką turėsite sumokėti, nors benzino jame kažkiek ir būtų, o degalų kaina tokiu atveju bus tikrai didesnė nei įprasta rinkos kaina. Pasiimdami automobilį, būtinai patikrinkite, ar tikrai jo degalų bakas pilnas, kad galėtumėte grąžinti tiek degalų, kiek buvote gavę.

Jeigu nuomotu automobiliu rengiatės vykti į kitą šalį, būtinai apie tai praneškite nuomos įmonei. Net jeigu tai ir Europos Sąjungos šalis, nes gali būti nustatyta įvairių sąlygų, kai kurie automobiliai tiesiog negali išvažiuoti iš šalies, tokiu atveju jums tektų aiškintis su policija.

Visi nuomojami automobiliai yra apdrausti. Tačiau draudimo sutartyje dažniausiai būna nustatyta nemaža franšizė, pavyzdžiui, 600–800 eurų. Tai reiškia, kad apgadinus automobilį, jeigu jo remontas kainuos 600 eurų arba mažiau, visas remonto išlaidas turėsite jūs padengti. Jeigu remontas kainuos daugiau kaip 600 eurų, tada jūs mokėsite tik 600, o likusi išlaidų suma teks nuomos įmonei. Būtinai pasidomėkite visu automobilio draudimu, tai gali kainuoti, pavyzdžiui 20 eurų už dieną. Tačiau toks draudimas ypač reikalingas tais atvejais, jeigu jūs daug važinėsite mieste, kur dažniausiai būna kamščiai ir sudėtinga parkuotis, tai yra kai padidėja automobilio apgadinimo tikimybė.

Nuomojantis automobilį, jums gali pasiūlyti kartu išsinuomoti ir navigatorių. Pirmiausia išsiaiškinkite, ar pačiame automobilyje nėra įrengtos navigacinės sistemos, tokiu atveju nereikės papildomai mokėti. Kita vertus, navigatorių ir žemėlapius galite nesunkiai nusistatyti ir savo mobiliajame telefone arba planšetėje.

 

 

 

Automobilių nuoma kelionėse: ką būtina žinoti?

automobilių nuomaJei planuojate kelionę į tolimąjį užsienį, riektų gerai pagalvoti, kokiu transportu planuojate kelionę po svečią šalį. Visada galima naudotis viešuoju transportu: traukiniais, metro, autobusais, tramvajais ir pan. Visgi, jei visiškai nepažįstate naujo miesto, kelionė viešuoju transportu gali apkarsti, pavyzdžiui, Niujorke, mieste, kuris niekada nemiega, susigaudyti painiuose metro žemėlapiuose yra labai sudėtinga, todėl pasiklysti gana paprasta. Naudotis taksi paslaugomis brangu, tuo labiau, kad taksi vairuotojai, matydami, jog esate ne vietinis, jus tiesiog apiplėš vidury baltos dienos. Ką daryti? Automobilių nuoma bet kuriame pasaulio krašte yra optimaliausias pasirinkimas, jei norite keliauti patogiai ir nešvaistyti savo brangaus laiko. Taigi, į ką būtina atkreipti dėmesį, jei nuomojatės automobilį kitoje šalyje?

  1. Nuomos sutartis. Nuomos sutartį visada perskaitykite atidžiai, jei kažko nesuprantate, paprašykite, kad jums auto nuomos salono darbuotojai viską paaiškintų. Šioje vietoje negali likti jokių neaiškumų, nes grąžinus automobilį, iš jūsų gali pareikalauti sumokėti papildomus mokesčius. Tad iš anksto išsiaiškinkite, kiek jums kainuos automobilių nuoma, kokie reikalavimai, koks draudimas ir pan.
  2. Nesinuomokite automobilio jo neapžiūrėję. Vakarų šalyse senų ir techniškai netvarkingų automobilių nuomos salonuose tikrai nerasite. Visgi, jei keliaujate po egzotines šalis, tarkim Indiją, atminkite, kad jose tvarkingo automobilio samprata skiriasi. Jei automobilis juda, tai reiškia, kad jis tvarkingas, o kad stabdžiai stabdo, kada jiems patinka, čia nieko nereiškia. Nerizikuokite savo saugumu ir nuodugniai apžiūrėkite nuomojamą automobilį.
  3. GPS navigacijos sistema yra privaloma. Nepagailėkite sumokėti papildomai už šią sistemą, kad svečioje šalyje lengviau galėtumėte gaudytis ir nesunkiai pasiektumėte savo kelionės tikslą. Tarkim, Stambule be navigacijos sistemos retai važiuoja ir vietiniai, nes vienas netikslus pasukimas ir galite atsidurti visai kitame miesto gale.
  4. Techninė pagalba kelyje. Iš anksto susižinokite, koks yra techninės pagalbos kelyje telefono numeris, kad automobiliui netikėtai sustojus, galėtumėte operatyviai sulaukti pagalbos.

Automobilių nuoma užsienio šalyse padės jums patogiai keliauti, aplankyti daugiau lankytinų vietų, tačiau nepamirškite, kad automobilis – jūsų atsakomybė, todėl saugokite jį, laikykitės kelių eismo taisyklių ir gerbkite kitus vairuotojus.