Category: Ekskursijos

Kaip apsispręsti ar baidarių nuoma tinkamas pasirinkimas

baidariu nuoma

Domitės baidarių nuoma, tačiau net nenumanote ar tai gali būti ta pramoga, kuri bus tinkama būtent jums? Jei taip, turime jums keletą naudingų patarimų, kurie padės lengviau apsispręsti.

Taigi, visų pirma turite sau atsakyti į vieną paprastą klausimą – ar norite labai ramaus poilsio, ar vis dėlto siekiate patirti smagių ir nepamirštamų nuotykių? Atsakymas į šį klausimą padės pajudėti pirmyn, lengviau nusprendžiant, kuris variantas jums yra tinkamiausias. Jei iki šiol buvote pratę savo laisvą laiką leisti pliaže, kaitindamiesi priešais saulutę, ir toks laisvalaikis jums tebėra priimtinas, vargu ar norėsite ekstremalesnių pramogų, tačiau jei viskas yra priešingai ir jums jau seniai pabodo nieko neveikti, baidarių nuoma gali būti tobulas pasirinkimas, kuris leis mėgautis kiekviena akimirka.

Kitas svarbus aspektas, kurio nereikėtų praleisti pro savo akis – tai jūsų skonis ir gyvenimo būdas. Taip pat reikėtų atsižvelgti į jūsų kasdienybę. Pavyzdžiui, ar jūs daug laiko praleidžiate gamtoje? Ar mėgaujatės grynu oru ir negalite pakęsti sėdėjimo uždarose patalpose? Tai vienas iš galimų pavyzdžių, todėl turite suprasti, ką iš tikrųjų mėgstate. Jei gamta jus žavi ir jums patinka aktyvūs laisvalaikio praleidimo būdai, išsinuomoję baidares ir pasirinkę tinkamą maršrutą, tikrai nenusivilsite, nes patirsite daug nepamirštamų nuotykių.

Kaip žinia, plaukti baidarėmis galima tiek vieniems, tiek ir su grupe. Pastarasis pasirinkimas pradedantiesiems „baidarininkams“ yra kur kas palankesnis, kadangi prireikus – visuomet bus žmonių, kurie galės pagelbėti. Be to, plaukti su grupe žmonių yra kur kas smagiau, nes visos kelionės metu galima smagiai šnekučiuotis, dalintis įspūdžiais ir taip pat sugalvoti papildomų pramogų, kurios dar labiau paįvairintų laisvalaikį.

Žinoma, norint, kad baidarių nuoma pasiteisintų visu šimtu procentų, turite būti tinkamai pasiruošę, todėl pasirinkite šios srities profesionalus, t.y. baidarių nuomotojus, kurie veikia ne vienerius metus ir savo klientams gali pasiūlyti pačius geriausius maršrutus bei labai kokybiškas ir patvarias baidares. Be abejo, tokiu atveju taip pat sulauksite daugybės naudingų patarimų, kurie padės dar geriau pasiruošti būsimam plaukimui pasirinkta upe.

Taigi, jei visa ši informacija padėjo jums apsispręsti, nieko nelaukę kibkite į baidarių nuomotojų paiešką. Kuo anksčiau pradėsite tai daryti, tuo greičiau galėsite rezervuoti jums tinkamiausią laiką plaukimui baidarėmis. Belieka palinkėti smagių įspūdžių ir labai gero bei šilto oro.

15 naudingų patarimų jūsų kelionei

Jei šią akimirką ruošiatės keliauti į užsienio šalį atostogauti, jokiu būdu neturėtumėte pamiršti šių 15 labai svarbių ir naudingų patarimų, padėsiančių jūsų kelionei.

lagaminas

Saugumas ir sveikata

 • Apsilankykite pas savo šeimos gydytoją ir draudiką. Jei vykstate į egzotinę šalį, visuomet rekomenduojama prieš išvykstant pasitikrinti ar esate paskiepyti nuo visų dažniausiai pasitaikančių ligų ir ar turite jums reikiamus vaistus. Be to, reikėtų apsilankyti ir pas savo draudiką, kuris pasirūpins jūsų sveikatos ir gyvybės draudimu, skirtu keliaujantiems užsienio šalyse.
 • Pasidarykite savo paso kopiją. Jei per nelaimingą nutikimą ar atsitiktinumą jūsų pasas bus prarastas, turėdami paso kopiją jūs tebegalėsite grįžti atgal į savo šalį ar tiesiog įrodyti savo tapatybę ir pilietybę.
 • Pasidarykite elektroninę paso kopiją. Norint jaustis dar saugiau, pagalvokite ir apie elektroninės paso kopijos variantą, kurį visuomet turėtumėte savo el. pašto dėžutėje.

Pinigai

 • Pasidomėkite vietine valiuta ir jos kursu. Pats efektyviausias būdas – savo valiutą į vietinę išsikeisti dar neišvykus iš šalies. Tokiu atveju jums kils kur kas mažiau nepatogumų, kai nuvyksite į vietą. Be to, iš anksto išsiaiškinę, koks yra valiutų santykis, galėsite lengviau suprasti, kokio kiekio užsienio šalies valiutos jums reikės.
 • Būkite tikri, kad jūsų banko kortelės veiks užsienio šalyje. Tai galite padaryti nuvykę į savo banko filialą ir pasiteiravę jame dirbančių specialistų. Jei šį klausimą išspręsite prieš išvykdami, savo kelionėje išvengsite didelių rūpesčių.
 • Visuomet turėkite grynųjų pinigų. Ne kiekvienoje vietoje galima atsiskaityti banko kortelėmis – ypač tokiose vietose kaip traukiniai, tramvajai ar autobusai, todėl grynieji pinigai neretai gali padėti išspręsti daug nepatogių klausimų.

Užsienio šalies „tyrimas“

 • Iš anksto įsigykite bilietus į turistines vietas, kurias norite aplankyti. Jei visu tuo pasirūpinsite iš anksto ir tai padarysite internetu, nuvykę į svečią šalį išvengsite didelių eilių, didesnių išlaidų ir kitų nepatogumų.
 • Įsigykite kelionės vadovą. Įprastai juose būna ne tik daug naudingų patarimų, tačiau ir vietos žemėlapiai, keliaujantiems svarbiausių žodžių užsienio kalba vertimas ir kt. Žinoma, vietoje fizinio formato kelionės vadovo, visuomet galite atsisiųsti ir išmaniąją programėlę.
 • Pasidomėkite vyksiančiais renginiais. Tai padės pro akis nepraleisti pačių įdomiausių vietinių renginių, tokių kaip festivaliai, įvairios ceremonijos ir kt. Be to, nepamirškite pasidomėti, kokie yra tradiciniai jūsų lankomos šalies patiekalai.

Elektronika

 • Turėkite įkroviklį. Šiomis dienomis keliauti be mobiliojo telefono ar kompiuterio yra labai sudėtinga. Todėl įsitikinkite, kad turite įkroviklį, o jei reikia – iš anksto įsigykite ir adapterį, kadangi ne visose šalyse galime naudoti tokios pačios įtampos kištukus.
 • Įsitikinkite ar jūsų mobilusis telefonas veiks užsienyje. Prieš išvykdami susisiekite su savo telefono ryšio operatoriumi ir išsiaiškinkite ar užsienyje galėsite pilnavertiškai naudotis savo telefonu (rašyti SMS žinutes ir skambinti).
 • Atsisiųskite reikiamas mobiliąsias programėles. Nors galite būti nepratę naudotis šiuolaikinėmis mobiliosiomis programėlėmis, nėra ko abejoti, kad kelionėje jos gali tapti nepamainomomis pagalbininkėmis.

Lagaminai ir bagažas

 • Pasiimkite papildomą drabužių komplektą. Visuomet išmintinga su savimi pasiimti pakaitinių drabužių, kuriuos saugotumėte savo rankiniame bagaže. Jei pasimestų jūsų lagaminas, tuomet išvengtumėte didelių rūpesčių.
 • Pasidomėkite, kokius reikalavimus rankiniam bagažui taiko oro linijos. Skirtingos oro linijos gali taikyti skirtingas taisykles rankiniam bagažui, todėl jei norite išvengti nepatogumų, taisyklėmis pasidomėkite iš anksto.
 • Nereikalingus daiktus palikite namie. Jums tikrai nereikėtų savęs apsunkinti, kartu su savimi pasiimant didelę šūsnį nereikalingų drabužių ar kitų vargiai naudojamų daiktų. Kuo mažiau daiktų pasiimsite, tuo lengviau ir maloniau galėsite keliauti.

Baidarių nuoma aktyviam laisvalaikiui: kaip suplanuoti kelionę?

baidarių nuoma

Vasara – metas, skirtas pramogoms ir aktyviam laisvalaikiui gamtoje. Sparčiai populiarėjantis sprendimas – vienos ar kelių dienų plaukimas baidarėmis. Patyrę keliautojai teigia, kad baidarių nuoma atitiks tiek aktyvios draugų kompanijos, tiek ramaus būdo šeimos poreikius. Svarbiausia – turėti aiškų kelionės planą.

Jei nutarėte plaukti baidarėmis, pirmasis jūsų darbas – nuspręsti, su kuo ketinate atostogauti. Natūralu, kad vienas maršrutas rekomenduojamas kelionėms su mažais vaikais, kitas – jaunatviškai draugijai. Be to, turite racionaliai įvertinti savo ir savo artimųjų pomėgius: ar jums patinka nuotykių kupinos kelionės? O gal pirmenybę skiriate ramiam poilsiui gamtoje? Ar drąsiai priimate iššūkius? Ar nebijote fizinio darbo? O gal norite kelionės, kurios metu pailsėtų ne tik jūsų mintis, bet ir kūnas?

Kitas jūsų darbas – pagalvoti, kiek dienų skirsite išvykai į gamtą. Baidarės gali būti nuomojamos pageidaujam laikotarpiui – tiek kelioms valandoms, tiek kelių dienų atostogoms. Viskas priklauso nuo jūsų pomėgių ir fizinių galimybių. Mažiau patyrusiems keliautojams rekomenduojama rinktis trumpesnius maršrutus. Be to, galbūt, paprasčiausiai nenorėsite plaukti kelias dienas iš eilės? Itin dažnas sprendimas – vienos dienos baidarių nuoma, likusias dienas skiriant smagiam poilsiui gamtoje. Ir priešingai, – iššūkius mėgstantys keliautojai renkasi kelių dienų keliones. Tiesa, pastarasis sprendimas nerekomenduojamas keliautojams su mažais vaikais, kadangi ilgas plaukimas gali juos išvarginti.

Atsakę į svarbiausius klausimus, galite pagalvoti apie konkretų maršrutą. Daugiau apie upių kelius sužinosite, atsidarę baidarių nuomotojų internetinius puslapius arba tiesiog paskambinę svetainėse nurodytu telefonu. Nebijokite klausti – nuomotojai mielai atsakys į visus jūsų klausimus ir padės priimti konkrečiai jums tinkantį sprendimą. Paprastai visi maršrutai yra skirstomi į atskiras sudėtingumo klases – nuo lengvai įveikiamų upių kelių iki itin sudėtingų maršrutų, kurių metu teks rimtai padirbėti – dažnai lipti iš baidarių, tempti jas sausuma, bandyti įveikti kliūtis ir susidoroti su kelionės barjerais (pvz., pargriuvusiais medžiais).

Jei nusprendėte leistis į kelių dienų kelionę, turite pagalvoti apie nakvynės vietą. Paprastai ši pasirenkama, priklausomai nuo pageidaujamo maršruto. Jei planuojamas kelių dienų plaukimas, tuomet nakvynė organizuojama pusiaukelės stovyklavietėje, jei jus domina vienos dienos baidarių nuoma, galėsite rinktis iš kiek didesnės nakvynės vietų pasiūlos. Pagalvokite, ar norėsite miegoti gamtoje, t. y. palapinėse, ar vertinate patogumą ir ieškote jaukaus nakvynės namuko. Apie vietą, kurioje ketinate praleisti naktį, pasikalbėkite su baidarių nuomotojais – paprastai jie pasiūlo kelis keliautojų lūkesčius atitinkančius sprendimus. Tiesa, nepamirškite, kad vasaros metu tiek baidarės, tiek nakvynės vietos yra gana greitai užimamos, todėl neatidėliokite rezervacijos.

Ramus ir harmoningas poilsis Nidoje

Poilsis  NidojeNors Nida  nėra labai didelis kurortas, tačiau čia jūs galėsite  tyliai ir  ramiai pailsėti, tai yra labai svarbu šeimoms.  Todėl  pasirinkdami tokį kurortą jūs viską turite gerai apgalvoti. Poilsis  Nidoje yra tiesiog idealus jei jūs norite  būtent ramaus ir  netrukdomo poilsio, gamtos  apsuptyje.  Kalbant apie pramogas žinoma viskas yra kitaip. Nidoje  iš tiesų pramogų yra  labai mažai taigi  net neverta  apie jas kalbėti.  Tačiau  visgi jūs galite apsilankyti klasikiniuose koncertuose, taip pat yra  mažos jaunimui skirtos  diskotekos ir  tai beveik viskas ką jūs galite gauti.  Jei jums patinka  pramogos ir  triukšmingos linksmybės linksmoji  Palanga arba Klaipėda bus jums tinkamas  variantas.  Jei  jūs esate tas turistas, kuriam patinka  įvairus poilsis, tiek tas, kuris yra ramus, tiek ir  su triukšmingomis linksmybėmis tokiu  atveju jūs galite vykti į Šventąją, kurioje  jūs visada  surasite ką veikti.   Jei jūs  poilsiausite  Nidoje  jūs visada galėsite rinkti gintarą, kuris yra išmetamas į krantą ir  ši pramoga turistams, o ypatingai vaikams  suteiks didelį malonumą. Poilsis  Nidoje  bus  visiškai saugus. Net ir nakties metu jūs galėsite drąsiai vaikščioti miesto teritorijoje ir net nebijoti  nusikaltėlių ar neiškių kurorto svečių.  Be to, tai kad Nida yra nedidelė teigiamai veikia  paslaugas, kadangi tokiame  miestelyje  labai greitai  sklinda gandai apie  nekokybiškas  restoranų arba viešbučių  teikiamas paslaugas. Todėl verslininkai stengiasi  viską  daryti  labai kokybiškai.

Atsižvelgiant į tai, kad Nida tai yra  tik sezoninis  kurortas, todėl atitinkamai rezervuoti  vietą poilsiui šiame kurorte geriau iš anksto.   Juk Nidoje  nėra tiek daug  viešbučių ir  vilų, tačiau  jūs galėsite gyventi tikrai jaukiai.  Be to, pusryčiai arba pietūs viešbutyje jums kainuos  pigiau, nei  maistas mieste.  Daugeliui žmonių poilsis Nidoje tampa patraukliu, kai vyksta  džiazo festivalis. Tuo laikotarpiu  Nida tiesiog atgyja, o  vakare  einant gatvėmis yra girdima maloni muzika.  Poilsis  Nidoje jums  suteiks galimybę grožėtis kopomis, grynu oru, pušimis. Visa tai labai vilioja  šeimas, kurios turi vaikus.  Poilsis  tikrai labai  patiks  vaikams. Tamsiuoju  paros metu  virš  viso miesto  sukasi švyturio šviesa, kuri  siunčia  signalus  laivams.  Taigi jei jūs norite pasigrožėti tokiais  vaizdais  jums  reikia leistis  į  naktinį pasivaikščiojimą.  Jei viskas yra tinkamai apgalvota tokiu atveju poilsis Nidoje gali tapti jums  naudingas ir malonus.  Jūs galėsite pasivažinėti dviračiais arba riedučiais.  Tai jums   suteiks daugybę privalumų. Be to,  jūs niekur kitur nepamatysite tiek daug orginalių medinių  namukų kiek galite pamatyti Nidoje, namukai turi  visiškai išskirtines langines ir juos puošia įvairiaspalvės vėtrungės.

Tačiau svarbiausia ką  jums  reikėtų žinoti  apie Nidą, kodėl verta  keliauti  būtent ten. Jei jums patinka įvairios diskotekos ir vakarėliai poilsis Nidoje  tikrai nėra jums tinkamas.  O jei jūs  pavargote nuo miesto triukšmo, streso ir žinoma  nesibaigiančios rutinos ir jums labai reikalinga ramybė tokiu  atveju  Nida yra kurortas skirta  būtent jums. Nida ir skubėjimas tai yra  visiškai nesiderinami žodžiai. Nepakartojamas  balansas tarp gamtos ir žmogaus. Juk pasivažinėjimas  dviračiais  ir ramybė  tai yra tie dalykai, kuriuos jums  gali suteikti  Nida. Ir ką  gi jums  verta pamatyti  jei jūs atvykote į Nidą? Jei jūs atvykote į Nidą  jūs būtinai turite  pamatyti Juodkrantę, kopas, bei ornitologijos stotelę.  Nidos  rajone  yra Tomo Mano  muziejus, taip pat Švyturys, istorijos  muziejus, gintaro galerija  ir  visą tai jūs galėsite pamatyti Nidos rajone.  Galbūt jūs  jau  suradote tą vietą, kuri labiausiai tinka jūsų poilsiui?

 

Tos nepaprastos kelionės… ir maršrutas Lietuva – Danija

Lietuva - DanijaKelionės… Šis žodis įkvepia, svaigina, skatina svajoti. Pradedama mąstyti apie įvairiausias šalis, vaizduotėje nusikeliama į egzotiškas vietoves. Nesvarbu, ar jau planuojate atostogas, ar tai darysite vėliau, tai nepaprastas dalykas. Net sunku nusakyti tą malonų jaudulį, kai išvykstama su artimaisiais ir fotoaparatu. Lygiai tas pats pasakytina ir apie maršrutą Lietuva – Danija.

Vieniems kelionės yra pomėgis, o kitų žmonių darbo profilis tiesiogiai susijęs su važiavimais ir skrydžiais. Apskritai šioje srityje matomas kontrastas. Kai kurie asmenys yra išmaišę pusę pasaulio, apkeliavę daug valstybių ir atradę nepaprastų objektų. Tačiau yra ir tokių, kurie net Lietuvos kurorte nebuvo. Tačiau vyrauja įdomi tendencija – kartais neaplankoma to, kas už kokio kilometro, bet susiruošiama į tūkstančio kilometrų kelionę. Tikriausiai taip yra dėl paprastų priežasčių. Tai, kas arti, atrodo visada pasiekiama ranka. Na, o lankymasis už jūrų marių reikalauja ne vienos dienos planavimo. Gimsta tikslas, ir įsijaučiama į jo įgyvendinimą. Svarbumą išlaiko ir piniginiai motyvai. Jei kiek nors sutaupoma, nusprendžiama, kad reikia vykti atostogauti. Mat kitu atveju bus imamasi remonto, tada kitais metais atsiras noras jį tęsti ir taip metų metus nepavyks pakeliauti. Beje, remontas tik pavyzdys. Šioje vietoje pavyzdžio vaidmenį puikiai atliktų naujesnio automobilio pirkimas, brangaus televizoriaus įsigijimas ar pan. Žinoma, kai kada pavyksta ir pakeliauti, ir ką nors įsigyti. Jei planuojama išvyka į kitą miestą, tai nelabai turės įtakos naujo automobilio pirkimui. Tačiau jei maršrutas yra Lietuva – Danija, reikalai rimtesni. Tada ne tik planavimo daugiau, bet ir išlaidų.

Išlaidos, išlaidos… Svarbiausia, kad jos atsiperka. Ne, tai ne koks pinigų medis, kur pasodinus eurą išauga trys. Investuojama į save, į savo dvasinį pasaulį. Praplečiamas akiratis, įvairiapusiškai tobulėjama. Jei keliaujama su šeima, stiprinami jos santykiai, praleidžiama daug laiko kartu. Jei sumanomas kitoks kelionės profilis, patiriama nuotykių, susipažįstama su įdomiais žmonėmis. Bet kuriuo atveju atrandama kas nors naujo, įgyjama patirties, pabėgama nuo kasdienio šurmulio ir tradicinių darbų. Tuomet nerūpi nei intensyvus projektas, nei pluoštą reikalavimų pateikiantys viršininkai, nei tai, kad Naglio Šulijos orų prognozė nedvelkė optimizmu. Nors… Orai vis dėlto įtakos turi. Dauguma kelionių planuojamos kruopščiai atsižvelgiant į meteorologų prognozes. Tad planuojant atostogas minėtasis sinoptikas, tikėtina, taps laukiamas jūsų televizoriaus ekrano svečias.

Jei planuojama vykti į kokią Skandinavijos šalį, itin viliojantis pasirinkimas – Lietuva – Danija. Tokią kryptį jau minėjome, tačiau apie tai kalbėti galima šimtus kartų. Kodėl? Ogi todėl, kad ši šalis itin vilioja. Ne tik pilimis ar įspūdinga sostine. Vilioja savo kultūra, taip pat intriguoja ir skatina patiems įsitikinti, kaip viskas vyksta Skandinavijoje, kokie čia įpročiai ir kuo kasdienis ritmas skiriasi nuo mūsiškės aplinkos tonuso.

Apie keliones sunku kalbėti be jausmų. Tai nepaprasta veikla, suteikianti peno kūnui ir sielai. Tai ne tik pasaulio, bet ir kitų žmonių pažinimas. Iš kiekvienos kelionės parsivežama kas nors naujo. Nebūtinai materialių daiktų. Pailsima, prisipildoma optimizmo. O ryšys tarp pakeleivių tampa tvirtesnis.

 

Petra – Raudonoji dykumų rožė

turistinės kelionėsApie Petrą sakoma: šis miestas – tai Raudonoji dykumų rožė, miestas, beveik toks pats senas, koks yra laikas. Senoji Nabatėjų karalystės sostinė, iškalta uolose daugiau nei prie du tūkstančius metų – populiariausias objektas Jordanijoje, įtraukiamas į kiekvienos turistinės kelionės  maršrutą. Užburiantis, mistiškas šio miesto grožis, nepaisant jo amžiaus, puikiai išsilaikęs iki mūsų dienų. 1985 metais Petra įrašyta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Ji įvardinta kaip vienas iš naujųjų septynių pasaulio stebuklų.

Apsuptas uolų Raudonasis miestas yra Jordanijoje 260 km į pietus nuo Amano, 130 km į šiaurę nuo Akabos miesto. Kažkada pro Petros slėnį ėjo Karalių kelias (lot. Via Regia), jungęs Kiniją, Indiją ir Arabiją su Egiptu bei Viduržemio jūros regionu. IV-III amžiais prieš mūsų erą šiose vietose įsikūrė nabatėjai, kurie uolų apsuptyje pastatė savo sostinę Selą – nabatėjų kalba šis pavadinimas reiškia akmenį. Graikai miesto pavadinimą išvertė į „Petra“, ir šiuo vardu jis vadinamas iki šių dienų.

Miestas buvo įkurtas ypač saugioje vietoje. Į jį patekti galima tik vienu siauru tarpekliu. Net ir garsieji romėnų karvedžiai, norėję pavergti nabatėjus, nuolat patirdavo nesėkmes. Tačiau pirmajame mūsų eros amžiuje nabatėjai savo noru prisijungė prie Romos imperijos ir tai teigiamai paveikė miesto vystymąsi.

pažintinės kelionėsApsuptoje uolų Petroje nėra jokios medienos, taigi senojo miesto statytojams teko pasitelkti visas savo žinias ir išradingumą. Gyvenamieji būstai ir kiti pastatai buvo iškalti tiesiog uolose, tačiau savo architektūra bei puošyba nenusileido graikų nei romėnų meistrams. Deja vėliau prieskonius bei šilką gabenantys karavanai patraukė kitais keliais, Petra prarado savo reikšmę, o kai 363 metais įvykęs žemės drebėjimas miestą gerokai apgriovė, nuolatiniai gyventojai jį paliko. Daugybę šimtmečių į jį užsukdavo tik klajokliai beduinai. Retsykiais europiečius pasiekiantys pasakojimai apie Raudoną dykumų rožę buvo labiau panašūs į legendas nei istorinę realybę.

Užmirštąją Nabatėjų sostinę 1812 metais atrado šveicarų tyrinėtojas Johanas Liudvigas Burkhardtas. Iš vietinių beduinų išgirdęs apie uolų apsuptyje esančią Petrą, jis užsidegė ryžtu būtinai surasti legendinį miestą. Burkhardtui teko apsimesti ir pirkliu, ir šventas vietas lankančiu musulmonu, kol pagaliau vienas iš beduinų atvedė jį prie, atrodo, visiškai neįveikiamos kalnų sienos. Netikėtai prieš tyrinėtojo akis atsivėrė siauras tarpeklis. Eidamas juo, Burkhardtas pasiekė architektūros šedevrą, kurio daugiau nei penkis šimtus metų nebuvo matęs  nė vienas europietis

Burkhardto atradimas įkvėpė daugelį kitų keliautojų, tačiau rimti archeologiniai kasinėjimai Petroje prasidėjo tik 1929 metais. Prie Petros kaip turistinio objekto populiarumo labai prisidėjo ir režisierius Styvenas Spilbergas, kurio filme „Indiana Džounsas ir paskutinis kryžiaus žygis“ (1989) Petra atsiskleidžia visu savo grožiu.

Kelias į Petros miestą eina siauru Siko tarpekliu, kur iš abiejų pusių stūkso kelių šimtų metrų aukščio uolos. Pėsčiomis tenka eiti kelis kilometrus, tačiau kelias neprailgsta. Į tokį siaurą tarpeklį nepatenka saulės spinduliai, čia tvyro prieblanda. Einant tolyn šviesėja, galima įžiūrėti uolose iškaltas nišas statuloms, bareljefus, seno grindinio likučius su grioveliu pakraštyje, kuriuo į Petros miestą patekdavo vanduo. Išeinant iš tarpeklio apakina ryški saulės šviesa, o su ja apsipratus prieš akis iškyla didingas labai gražus pastatas – Al Khazneh arba Iždas. Pastato fasadas visas iškaltas iš uolos yra 42 m aukščio ir 26 m pločio, jis padalintas į du aukštus ir išpuoštas architektūrinėmis detalėmis bei skulptūromis.

 pažintines keliones į JordanijąLegenda byloja, kad žydai, pabėgę iš Egipto faraonų nelaisvės šiuo keliu ėjo į Pažadėtąją žemę. Faraonas žydus vijosi, tačiau greitai judėti jam trukdė kartu vežamos brangenybės, kurių buvo labai daug. Trokšdamas kuo greičiau pasivyti bėglius, faraonas nusprendė savo turtus paslėpti Petroje, tiesa pavyti Mozės vedamų vergų jam vis vien nepavyko. Tokia yra legenda. Tiksliai nustatyti II šimtmetyje prieš mūsų erą pastatytų rūmų paskirtį sudėtinga, tyrinėtojams lieka tik kelti versijas. Manoma, kad Al Khazneh galėjo būti pastatyta kaip šventykla ar Nabatėjų karaliaus Areto III mauzoliejus. Paslaptimi lieka ir tai, kaip statybininkai iškalė uoloje tokio dydžio pastatą ir išpuošė jo vidų. Paprastai darbams aukštyje naudojami pastoliai, tačiau šiose vietovėse medienos nebuvo. Statybininkams turbūt teko dirbti aukštyn užlipus uolomis, kokiu nors būdu „kabant“ po skliautais. Neaišku ir tai, kaip jiems pavyko tobulai apskaičiuoti ir išlaikyti pastato proporcijas.

Už Iždo tarpeklis dar praplatėja, ir prieš akis atsiveria vaizdas į senovinį miestą: daugybė nedidelių akmeninių namų, turgus, administraciniai pastatai, salės, gatvė, papuošta romėniška kolonada. Rausvoje uoloje matosi pastatų fasadai: didžiulis vienuolynas El Deir, šventyklos, mauzoliejai, kapavietės, romėniškas amfiteatras, kuriame gali tilpti 4000 žiūrovų.

Po Petrą galima klaidžioti keletą dienų vis atrandant ką nors nuostabaus. Iš viso šiame mieste išlikę apie 800 uolose iškaltų pastatų. Jų fasaduose atsispindi visa miesto statybos istorija – nuo paprastų, grubiai pastatytų gyvenamųjų būstų iki tobulų proporcijų antikinių statinių. Raudonoji dykumų rožė, legendomis apipintas Petros miestas kasmet į pažintines keliones į Jordaniją vilioja tūkstančius turistų, siekiančių pasinerti į paslaptingą senovinę atmosferą ir pasigrožėti praeities meistrų sukurtais šedevrais.

Automobilių nuoma kelionėse: ką būtina žinoti?

automobilių nuomaJei planuojate kelionę į tolimąjį užsienį, riektų gerai pagalvoti, kokiu transportu planuojate kelionę po svečią šalį. Visada galima naudotis viešuoju transportu: traukiniais, metro, autobusais, tramvajais ir pan. Visgi, jei visiškai nepažįstate naujo miesto, kelionė viešuoju transportu gali apkarsti, pavyzdžiui, Niujorke, mieste, kuris niekada nemiega, susigaudyti painiuose metro žemėlapiuose yra labai sudėtinga, todėl pasiklysti gana paprasta. Naudotis taksi paslaugomis brangu, tuo labiau, kad taksi vairuotojai, matydami, jog esate ne vietinis, jus tiesiog apiplėš vidury baltos dienos. Ką daryti? Automobilių nuoma bet kuriame pasaulio krašte yra optimaliausias pasirinkimas, jei norite keliauti patogiai ir nešvaistyti savo brangaus laiko. Taigi, į ką būtina atkreipti dėmesį, jei nuomojatės automobilį kitoje šalyje?

 1. Nuomos sutartis. Nuomos sutartį visada perskaitykite atidžiai, jei kažko nesuprantate, paprašykite, kad jums auto nuomos salono darbuotojai viską paaiškintų. Šioje vietoje negali likti jokių neaiškumų, nes grąžinus automobilį, iš jūsų gali pareikalauti sumokėti papildomus mokesčius. Tad iš anksto išsiaiškinkite, kiek jums kainuos automobilių nuoma, kokie reikalavimai, koks draudimas ir pan.
 2. Nesinuomokite automobilio jo neapžiūrėję. Vakarų šalyse senų ir techniškai netvarkingų automobilių nuomos salonuose tikrai nerasite. Visgi, jei keliaujate po egzotines šalis, tarkim Indiją, atminkite, kad jose tvarkingo automobilio samprata skiriasi. Jei automobilis juda, tai reiškia, kad jis tvarkingas, o kad stabdžiai stabdo, kada jiems patinka, čia nieko nereiškia. Nerizikuokite savo saugumu ir nuodugniai apžiūrėkite nuomojamą automobilį.
 3. GPS navigacijos sistema yra privaloma. Nepagailėkite sumokėti papildomai už šią sistemą, kad svečioje šalyje lengviau galėtumėte gaudytis ir nesunkiai pasiektumėte savo kelionės tikslą. Tarkim, Stambule be navigacijos sistemos retai važiuoja ir vietiniai, nes vienas netikslus pasukimas ir galite atsidurti visai kitame miesto gale.
 4. Techninė pagalba kelyje. Iš anksto susižinokite, koks yra techninės pagalbos kelyje telefono numeris, kad automobiliui netikėtai sustojus, galėtumėte operatyviai sulaukti pagalbos.

Automobilių nuoma užsienio šalyse padės jums patogiai keliauti, aplankyti daugiau lankytinų vietų, tačiau nepamirškite, kad automobilis – jūsų atsakomybė, todėl saugokite jį, laikykitės kelių eismo taisyklių ir gerbkite kitus vairuotojus.

 

 

Kreditai – patikimas kelionių partneris

kreditaiAtostogos svečiose šalyse – tai naujos pažintys potyriai ir nuotykiai, kurie ilgai įsirėžia atmintyje, tačiau turbūt daugelis sutiks, kad kelionės į tolimuosius kraštus nėra pačios pigiausios ir tikrai ne visi gali sau leisti pora savaičių pasiilsėti lietuvių pamėgtoje Turkijoje, o ką jau kalbėti apie egzotiškus kraštus. Tad, negalėdami sau leisti vienos ar kitos kelionės, tenka rinktis ekonomiškesnį poilsį – pas močiutę kaime, palapinėse prie ežero ar tiesiog namuose ant sofos. O visai be reikalo, juk kreditai gali greitai išspręsti atostogų dilemą. Pasiskolinus trūkstamą pinigų sumą, keliauti galite, kad ir dabar, o pinigus grąžinti vėliau.

Tiesa, prieš skolinantis, reiktų atidžiai išsinagrinėti pasirinktos kredito bendrovės skolinimosi sąlygas. Vienos leidžia kreditą gražinti dalimis, kitos nori iš karto gauti visą sumą, tačiau yra galimybė kredito grąžinimo terminą atidėti už simbolinį mokestį.

Kalbant apie keliones, vargu ar galima tiksliai pasakyti, kiek pinigų jums reikės. Juk norisi ne tik pasivartyti prieš saulutę, bet ir užsukti į vietinį restoraną, barą, muziejų, o ką jau kalbėti apie lauktuves namiškiams. Be to, keliautojai dažnai susiduriama su nemaloniomis situacijomis, kai tenka primokėti už geresnį kambį su vaizdu į jūrą ar „viskas įskaičiuota“ yra tik gražūs žodžiai. Tokiose netikėtose situacijose vėl pravers kreditai. Pritrūkus pinigų jų visada galima greitai pasiskolinti per kreditorių įmonės internetinę svetainę arba trumpąja sms žinute.  Taigi, keliaudami visada galite būti ramūs, kad turite finansinį užnugarį.

Taigi, tikrai neverta savęs gailėtis, kad tenka  atidėti atostogas dar kitiems metams vien dėl to, kad šiek tiek trūksta pinigų ant išsvajoto ir tikrai nusipelnyto poilsio. Juk poilsis žmogui reikalingas kaip oras, tik visapusiškai pailsėjęs jis gali gerai jaustis, būti pakilios nuotakos ar produktyviai dirbti. Tad, savęs varžyti tikrai nereiktų, juk gyvename tik vieną kartą. Kita vertus, grįžus iš kelionės, nederėtų pamiršti, kad kreditai  – tai finansiniai įsipareigojimai, kuriuos privalote vykdyti, todėl visada skolinkitės atsakingai, kad kitais metais vėl galėtumėte pakelti sparnus į tolimuosius kraštus.

 

Kelionės traukiniu po Europą: svarbiausi niuansai

valiutų skaičiuoklėPastaraisiais dešimtmečiais kelionės traukiniu tapo nepakeičiama turizmo dalimi. Modernios technologijos ir puiki geležinkelių infrastrūktura suteikia išskirtinę galimybę įveikti tūkstančius kilometrų vos per kelias valandas ir patogiai sėdint stebėti miestų panoramas – šio tipo kelionės yra vienas populiariausių, ekologiškiausių ir pigiausių būdų, leidžiančių pažinti pasaulį.

Kelionės traukiniu užtikrina ne tik greitas, bet ir saugias bei patogias keliones. Traukiniai yra viena mažiausiai aplinką teršiančių transporto priemonių, be to, numatytiems maršrutams nekenkia nei prastos oro sąlygos, nei keliuose susidariusios spūstis. Iš tiesų keliaujant traukiniu tereikia pagalvoti apie lankytinas vietas ir valiutą – nepamirškite apskaičiuoti savo išlaidų. Siekdami išvengti ilgų banko eilių, apie pinigų vertės pokyčius sužinokite naudodamiesi internetu – valiutų skaičiuoklė nurodys tikslų pinigų vertės santykį ir padės suplanuoti išlaidas. Beje, internetinė valiutų skaičiuoklė teikia tik oficialią, t. y. Lietuvos banko patvirtiną, informaciją.

Kelionės traukiniu vertinamos ir dėl bendravimo galimybės – čia kur kas lengviau užmegzti naujas pažintis, skaityti knygas ar žiūrėti filmus. Be to, tarptautiniai traukiniai siūlo papietauti restorane ar apsilankyti traukinio bare. Besidomintiems ilgomis kelionėmis, rekomenduojama keliauti naktį, kadangi šiuolaikiniai traukiniai yra modernizuoti tam, kad turistai galėtų patogiai išsimiegoti. Taip sutaupysite pinigų, kuriuos išleistumėte viešbučiui ar nakvynės namams. Beje, daugelyje traukinių veikia oro kondicionieriai, todėl, jei norite išvengti nemalonaus šalčio, pasiimkite antklodę ar mažą miegmaišį. Beje, jei norite pasimėgauti aukščiausia komforto klase, rinkitės kupė – čia gausite patalus bei antklodę, dažniausiai ir nemokamą rytinę kavą ar net pusryčius. Jei nusprendėte pasinaudoti šiuo pasiūlymu, kupė rezervacija pasirūpinkite kaip įmanoma anksčiau. Tiesa, kelionės kupė kainuoja šiek tiek brangiau.

Jei mėgstate keliones traukiniu ir norite sutaupyti, įsigykite „InterRail“ bilietą – tarptautinį traukinio bilietą, kuris keleiviams suteikia visišką pasirinkimo laisvę, t. y. leidžia patiems planuotis kelionės maršrutą. Turėdami šį bilietą galėsite išnaršyti visą Europą ir jums nereikės permokėti už atskiriems maršrutams pritaikytus skirtingus traukinio bilietus. „InterRail“ tarptautinį traukinio bilietą galite įsigyti didžiosiose Lietuvos kelionių agentūrose. Tiesa, bilieto kaina priklauso nuo pasirinkto maršruto ilgio, traukinio klasės bei lankomų šalių. Tai reiškia, kad vienas „InterRail“ bilietas gali kainuoti nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių litų. Šiuo metu pats populiariausias Lietuvos pirkėjų pasirinkimas yra „InterRail Global Pass“ bilietas, suteikiantis galimybę keliauti po visą Europą.

Siekdami išvengti galimų nesklandumų, susiplanuokite savo išlaidas. Nepamirškite, kad nepriklausomai nuo to, ar į kelionę išvykstate kelioms dienoms, ar planuojate atostogauti visą mėnesį, vienaip ar kitaip galite atsidurti papildomų išlaidų pareikalausiančioje situacijoje. Būkite itin atidūs, sėsdami į vietinius traukinius vakarinėje Europoje – šiems dažniausiai reikalinga išankstinė rezervacija. Be to, kaip ir minėjome, vietas būtina rezervuoti, jei norite keliauti naktiniais traukiniais, ypač, jei pageidaujate gauti kušetę ar lovą. Laiku nepranešę apie savo atvykimą galite būti priversti sumokėti visą numatytą bilieto kainą.

Egzotinės kelionės į Indoneziją: 3 jus nustebinsiantys faktai

indonezijaIndonezija – neįtikėtinas, net iš 13 466 salų sudarytas salynas. Tai milžiniškas traukos centras nuotykių ieškotojams, kurių didžiausias pomėgis – egzotinės kelionės ir jų siūlomi iššūkiai. Kai kiekviena sala siūlo naujus potyrius, nekyla abejonių, kodėl turistai traukte traukia į šį senovės kraštą. Baltas smėlis, vaiski saulė ir tankios džiunglės… Tai tik banaliausi šio salyno privalumai, kurie gali tinkti bet kokiai kitai salai. Tačiau štai keletas įdomesnių faktų apie Indoneziją, kuriuos žino ne kiekvienas.

Jei bijai ryklio – nebrisk į vandenį. Tuo labiau, jei tai Indonezijos vandenys, kuriuose randama didžiausias visame pasaulyje skaičius ryklių rūšių – net 150 (iš 350). Nuo Kūjaryklio iki Didžiojo Baltojo Ryklio, jie visi knibžda tarp Indonezijos salų. Šiems grėsmingiems vandenų plėšrūnams puikiai tinka Indijos vandenynas. Jei egzotinės kelionės – jūsų „arkliukas“, tai rykliai turi būti jūsų privalomų pamatyti gyvūnų sąraše. Juk jie vieni egzotiškiausių gyvūnų, kokius galima sutikti Žemėje.

Kelionės į Indoneziją gali pritraukti gyvūnų ir rekordų mylėtojus, nes būtent čia gyvena Nykštukinis Tarsieras (dar žinomas Kalnų Tarsiero vardu), užimantis mažiausio pasaulyje primato poziciją. Šis į bezdžionę panašus gyvūnėlis gyvena Sulavesio salos medžiuose. Jo ilgis tesieka 10 cm. Taip pat Indonezijos salyne galima rasti ilgiausią pasaulio gyvatę – Tinklinį Pitoną, kurio kūno ilgis siekia net 10 metrų. Šis monstras taip pat įsukūręs Sulavesio saloje.

indonezijaIndonezija yra didžiausias suskystinų gamtinių dujų tiekėjas pasaulyje – ji užima net 20% visos rinkos. Taip iš čia eksportuojama apie 80% pasaulio faneros. Taip pat Indonezijos salynas užima pirmąją vietą gvazdikėlių ir muskato eksporte. Neblogai, kaip šaliai, į kurią bene dažniausiai organizuojamos egzotinės kelionės.

Indonezija – senovinė ir kupina paslapčių vieta. Kiekvienas savo per savo gyvenimą turėtų pamatyti, ką siūlo šis kraštras. Kelionės į Indoneziją organizuojamos nuolatos: tai viena iš patraukliausių krypčių daugeliui poilsiautojų. Turtinga savo ištekliais, kultūra ir pramogomis Indonezija neleis nuobodžiauti nei vienam turistui, trokštančiam nuotykių.