Pažintinės ir poilsinės kelionės

keliautojų patarimai ir įžvalgos

Jei šią akimirką ruošiatės keliauti į užsienio šalį atostogauti, jokiu būdu neturėtumėte pamiršti šių 15 labai svarbių ir naudingų patarimų, padėsiančių jūsų kelionei.

lagaminas

Saugumas ir sveikata

  • Apsilankykite pas savo šeimos gydytoją ir draudiką. Jei vykstate į egzotinę šalį, visuomet rekomenduojama prieš išvykstant pasitikrinti ar esate paskiepyti nuo visų dažniausiai pasitaikančių ligų ir ar turite jums reikiamus vaistus. Be to, reikėtų apsilankyti ir pas savo draudiką, kuris pasirūpins jūsų sveikatos ir gyvybės draudimu, skirtu keliaujantiems užsienio šalyse.
  • Pasidarykite savo paso kopiją. Jei per nelaimingą nutikimą ar atsitiktinumą jūsų pasas bus prarastas, turėdami paso kopiją jūs tebegalėsite grįžti atgal į savo šalį ar tiesiog įrodyti savo tapatybę ir pilietybę.
  • Pasidarykite elektroninę paso kopiją. Norint jaustis dar saugiau, pagalvokite ir apie elektroninės paso kopijos variantą, kurį visuomet turėtumėte savo el. pašto dėžutėje.

Pinigai

  • Pasidomėkite vietine valiuta ir jos kursu. Pats efektyviausias būdas – savo valiutą į vietinę išsikeisti dar neišvykus iš šalies. Tokiu atveju jums kils kur kas mažiau nepatogumų, kai nuvyksite į vietą. Be to, iš anksto išsiaiškinę, koks yra valiutų santykis, galėsite lengviau suprasti, kokio kiekio užsienio šalies valiutos jums reikės.
  • Būkite tikri, kad jūsų banko kortelės veiks užsienio šalyje. Tai galite padaryti nuvykę į savo banko filialą ir pasiteiravę jame dirbančių specialistų. Jei šį klausimą išspręsite prieš išvykdami, savo kelionėje išvengsite didelių rūpesčių.
  • Visuomet turėkite grynųjų pinigų. Ne kiekvienoje vietoje galima atsiskaityti banko kortelėmis – ypač tokiose vietose kaip traukiniai, tramvajai ar autobusai, todėl grynieji pinigai neretai gali padėti išspręsti daug nepatogių klausimų.

Užsienio šalies „tyrimas“

  • Iš anksto įsigykite bilietus į turistines vietas, kurias norite aplankyti. Jei visu tuo pasirūpinsite iš anksto ir tai padarysite internetu, nuvykę į svečią šalį išvengsite didelių eilių, didesnių išlaidų ir kitų nepatogumų.
  • Įsigykite kelionės vadovą. Įprastai juose būna ne tik daug naudingų patarimų, tačiau ir vietos žemėlapiai, keliaujantiems svarbiausių žodžių užsienio kalba vertimas ir kt. Žinoma, vietoje fizinio formato kelionės vadovo, visuomet galite atsisiųsti ir išmaniąją programėlę.
  • Pasidomėkite vyksiančiais renginiais. Tai padės pro akis nepraleisti pačių įdomiausių vietinių renginių, tokių kaip festivaliai, įvairios ceremonijos ir kt. Be to, nepamirškite pasidomėti, kokie yra tradiciniai jūsų lankomos šalies patiekalai.

Elektronika

  • Turėkite įkroviklį. Šiomis dienomis keliauti be mobiliojo telefono ar kompiuterio yra labai sudėtinga. Todėl įsitikinkite, kad turite įkroviklį, o jei reikia – iš anksto įsigykite ir adapterį, kadangi ne visose šalyse galime naudoti tokios pačios įtampos kištukus.
  • Įsitikinkite ar jūsų mobilusis telefonas veiks užsienyje. Prieš išvykdami susisiekite su savo telefono ryšio operatoriumi ir išsiaiškinkite ar užsienyje galėsite pilnavertiškai naudotis savo telefonu (rašyti SMS žinutes ir skambinti).
  • Atsisiųskite reikiamas mobiliąsias programėles. Nors galite būti nepratę naudotis šiuolaikinėmis mobiliosiomis programėlėmis, nėra ko abejoti, kad kelionėje jos gali tapti nepamainomomis pagalbininkėmis.

Lagaminai ir bagažas

  • Pasiimkite papildomą drabužių komplektą. Visuomet išmintinga su savimi pasiimti pakaitinių drabužių, kuriuos saugotumėte savo rankiniame bagaže. Jei pasimestų jūsų lagaminas, tuomet išvengtumėte didelių rūpesčių.
  • Pasidomėkite, kokius reikalavimus rankiniam bagažui taiko oro linijos. Skirtingos oro linijos gali taikyti skirtingas taisykles rankiniam bagažui, todėl jei norite išvengti nepatogumų, taisyklėmis pasidomėkite iš anksto.
  • Nereikalingus daiktus palikite namie. Jums tikrai nereikėtų savęs apsunkinti, kartu su savimi pasiimant didelę šūsnį nereikalingų drabužių ar kitų vargiai naudojamų daiktų. Kuo mažiau daiktų pasiimsite, tuo lengviau ir maloniau galėsite keliauti.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *